رفتن به مطلب
جامعه‌ی برنامه‌نویسان مُدرن ایران

انتخاب های ما

برترین مطالب از کل سایت که توسط ما گلچین شده است.

همانطور که میدانید کتابخانه‌ی OpenCV کتابخانه‌ای قدرتمند در زمینه پردازش است این پردازش شامل مواردی مانند پردازش تصویر ، پردازش ویدیو ، سیستم تشخیص چهره ، تشخیص حرکت ، الگورریتم‌های گوناگون مانند الگوریتم گراف و... است. بیشتر تمرکز این کتابخانه بر روی پردازش تصویر است که میتوان گفت به خوبی در این زمینه نمایان شده است.

برای اینکه بتوانیم از این کتابخانه استفاده کنیم باید آن را در محیطی که کدنویسی می‌کنیم وارد کنیم که محیط مورد نظر در این اموزش ویژال استویو است.

برای این منظور ویژال استودیو رو باز کنید و New Project رو انتخاب کنید از پنجره ای که باز می‌شود قسمت Other Languages و  ++Visual C و General را انتخاب کنید در این قسمت باید یک پروژه خالی بسازید پس  Empty Project و نام و مسیر پروژه را انتخاب کنید و Ok را بزنید پس از ان از قسمت View و Solution Explorer را انتخاب کنید روی پروژه خود کلیک راست کنید و گزینه Manage NuGet Packages را انتخاب کنید در اینجا باید به اینترنت متصل باشید تا بتوان کتابخانه ی مورد نظر را دانلود کرد در کادر بالای پنجره باز شده عبارت OpenCV را بنویسید و پس از جستجو اخرین نسخه از این کتابخانه را دانلود کنید مراحل نصب و پیکربندی پس از دانلود بصورت خودکار انجام می‌شود پس از نصب ما می‌توانیم کد نویسی خود را با این کتابخانه شروع کنیم برای اینکه مطمئن شویم کتابخانه بصورت صحیح نصب شده است باید ان را تست کنیم برای این کار به یک فایل منبع نیاز داریم پس بر روی پوشه ی Source کلیک راست کرده گزینه Add را انتخاب کرده سپس بر روی گزینه New Item کلیک کرده و در پنجره باز شده ++File C را انتخاب کنید در پایین پنجره نام فایل را انتخاب کنید و Ok را بزنید اکنون کد زیر را در برنامه خود وارد کنید و اجرا کنید :

#include <opencv2\opencv.hpp>
#include <Windows.h>
using namespace cv;
int main()
{

Mat image_read = imread("beautiful-sunset-sunrise-photo-5.jpg", IMREAD_COLOR);
imshow("Show", image_read);
ShowWindow(GetConsoleWindow(), SW_HIDE);
waitKey(0);
}


در ورودی اول تابع imread مسیر تصویر را بدهید که تصویر مورد نظر در این مثال در پوشه پروژه است.

 
  • 0 پاسخ

تو قسمت delegate که مشخصه میشه rectangle تعریف کرد ولی من یه rectangle از پیش تعریف شده دارم که میخوام اونو نمایش بده 

حل شد ممنون

طبق همین پیش رفتم ولی نشد. توضیحات اضافه نداده تو مستندات

در قسمت help نرم افزار کیوت > material style Qt controls 2

اینم متن مربوط به این قسمت :


  Pane {
      width: 120
      height: 120

      Material.elevation: 6

      Label {
          text: qsTr("I'm a card!")
          anchors.centerIn: parent
      }
  }

×