رفتن به مطلب
مرجع رسمی سی‌پلاس‌پلاس ایران

مرجع رسمی سی‌پلاس‌پلاس ایران

همانطور که می‌دانید امروزه بسیاری از برنامه‌نویسان و علاقه‌مندان در این زمینه به دنبال اسناد و مراجعی هستند که بتوانند با اطمینان کامل از صحت اطلاعات و مباحث علمی آن استفاده نمایند. علاوه بر این، وجود مرجعی برای معرفی توانایی‌ها، اسناد، مقالات، نمونه پروژه‌ها و کُد منبع‌های مفید یکی از نیاز‌های روزمره‌ی برنامه‌نویسان است که این مرجع به عنوان اولین مرجع مُدرن استارتاپی در حوزه‌ی برنامه‌نویسی امکان این را فراهم کرده‌ایم تا کاربران علاقه‌مند بتوانند مقالات، فعالیت‌ها و خود را بر اساس قوانین و استاندارد‌های از قبل تعیین شده در جامعه‌ی مدرن برنامه نویسی معرفی کرده و فرصت‌های شغلی خود را متناسب با توانایی و مهارت‌های خود در این زمینه به دست آورند. 

دلایلی که موجب شد تا ما تصمیم به تاسیس این مرجع داشته باشیم به صورت زیر هستند:

 1. با رشد روز افزون صنعت نرم‌افزار و نیاز استارت‌آپ‌ها به این صنعت و برگزاری رویداد‌ها و البته عدم شناخت شرکت کنندگان با سرنخ‌ها و روش‌های اصولی توسعه یک استارت‌آپ در حوزه‌ی نرم‌افزار موجب شده است تا ما به فکر این باشیم مرجعی برای ارائه‌ی اطلاعات در حوزه‌ی برنامه‌نویسی استارت‌آپی (جهت معرفی و مربی‌گری) ایجاد کنیم.
 2. عدم وجود مرکز و مرجعی به عنوان ارائه‌ی مشاوره‌های فنی و همچنین منتورینگ استارت‌آپی یکی دیگر از دلایلی بود که ما به فکر این افتادیم تا مرجعی برای ارائه‌ی مشاوری‌های فنی به صورت عامیانه و در نهایت به صورت خصوصی ایجاد کنیم.
 3. یکی از نکات مهم که در دنیای برنامه‌نویسی مهم است مطالعه و به‌روز کردن اطلاعاتی است که در این صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما متاسفانه به دلیل عدم آگاهی و تسلط کافی به زبان انگلیسی بسیاری از علاقه‌مندان از این موارد محروم می‌مانند. لذا ما با ایجاد این مرجع می‌خواهیم آخرین مطالب به‌روز و مُدرنی که همه باید در مورد آن‌ها بدانند را ایجاد کرده ایم.
 4. عدم دسترسی همه‌ی افراد به مباحث آموزشی و اساتید برجسته‌ی کشور یکی از دلایل دیگری است که باعث شده است تا ما در این مرجع اساتید را معرفی و علاقه‌مندان را با آن‌ها آشنا سازیم.
 5. موردی که بسیار می‌تواند مفید باشد مبحث شبکه‌سازی و تولید کسب‌و‌کار‌های مرتبط است، ما در این مرجع با ارائه‌ی محیط سالم می‌توانیم برای علاقه‌مندانی که دارای تجربه و سوابقی هستند و نمی‌توانند به خاطر عدم داشتن مجوز‌ها و مدارک لازم فعالیت کنند، حمایت و پشتیبانی کرده و به آن‌ها این فرصت را می‌دهیم تا بتوانند خود را معرفی و برای کسب اعتبار تلاش کنند. تمامی مجوز‌های مرجع بر اساس قوانین رسمی جمهوری اسلامی ایران است و تمامی فعالیت‌های کاربران طبق قوانین اصلی اعتبار سنجی خواهند شد که این خود می‌تواند نکته‌ی مثبتی در معرفی علاقه‌مندان باشد که در آینده در قالب کارت (عضویت) در جامعه‌ی برنامه‌نویسان رسمی مدرن ایران اعطا خواهد شد. 

ارزش‌ها و مزایای این مرجع

آنچه این مرجع را از دیگر رقبای فعال در این حوزه متمایز ساخته، پیش از هر چیز هزینه‌ای است که کاربران می‌بایست در ازای خدماتی که دریافت می‌کنند بپردازند؛ در همین راستا، شاخص‌ترین ارزش آی او استریم رایگان بودن مشاوره‌ها، شبکه‌سازی و عضویت نامحدود و همچنین معرفی اسناد و تصحیح آن‌ها می‌باشد و دیگر خدماتی که در اختیار کاربران گذاشته می‌شود است.

درواقع، چنانچه کاربری یکی از بخش‌ها و خدمات مرجع همچون اسناد آموزشی، دوره‌های آموزی در قالب رسانه، وبلاگ، فایل‌ها، نمونه مثال‌ها و … را مورد استفاده قرار داده و برایش مفید واقع گردد، ما به هدف اصلی خود دست یافته‌ایم و چنانچه سرویس مد‌نظر انتظاراتش را برآورده نسازد، وی حداقل متحمل هیچ‌گونه ضرر مالی نشده است و می‌تواند بر اساس بازخورد به نویسنده و یا ارائه دهنده‌ی سند به او امتیاز مثبت یا منفی دهد (در این صورت عامل سند خود نیز دارای اعتباری خواهد شد که انگیزه‌ی رقابلت و پیشرفت در او ایجاد خواهد گردید).

اهداف کلی این مرجع

 • اخبار و وبلاگ (تولید اخبار و مقالات مرتبط با فناوری)
 • معرفی اساتید، مشاورین و منتور‌های برنامه‌نویسی
 • مرکز دریافت (ارسال فایل‌های مرتبط با ابزار‌ها، نرم‌افزار‌های بومی، کتابخانه‌ها و غیره...) برای توسعه دهندگان
 • تالار‌های گفتگو (سوال و پرسش در مورد مشکلات برنامه‌نویسی)، معرفی و آموزش‌های دوره‌ای در قالب سند
 • تولید اسناد علمی و فناوری‌های مرتبط با کامپیوتر به ویژه نرم‌افزار
 • کتابخانه‌ها (معرفی انواع کتابخانه‌های برنامه‌نویسی و آموزش‌های مرتبط با آن‌ها)
 • مقالات و کتاب‌های تالیف و ترجمه شده‌ (معرفی انواع کتاب‌های فارسی و زبان اصل) با در نظر گرفتن حق چاپ و نشر آن‌ها
 • استارت‌آپ (معرفی موارد مرتبط با استارت‌آپ) و شیوه‌های توسعه یک کسب‌و‌کار استارت‌آپی
 • رویداد‌ها (معرفی انواع رویداد‌ها) رویداد‌های مرتبط با این حوزه که در سرتاسر ایران برگزار می‌شوند
 • تولید و نشر مقالات ثابت شده‌ی علمی طبق سند
 • تولید و نشر پروژه‌های تحت استاندارد‌های ISO در قالب ماژول، کامپوننت یا افزونه
 • تولید و ارائه‌ی مقالات و ویدیو‌های آموزشی
 • بخش فروشگاه (برنامه‌ریزی شده برای آینده)

شناسنامه‌ی آی او استریم


×
×
 • جدید...