رفتن به مطلب
جامعهٔ برنامه‌نویسان ایران
 • مبنای امتیازات مرجع


  کامبیز اسدزاده

  مقدمه

  نقد و بررسی‌ و ارسال نظرات کارشناسی سایت مرجع‌آی‌او استریم با هدف شناساندن هرچه بیشتر و بهتر زبان‌ها و فناوری‌های برنامه‌نویسی به مخاطب و همچنین کمک به تصمیم‌گیری در رابطه با نحوه‌‌ی تجزیه و تحلیل برنامه نویسی و کسب تجربه می‌باشد که در کنار آن علاوه بر آن، هدفِ این مرجع شناساندن متخصصین به جامعه و به کار گیری تجربیات صحیح و مطلوب به جامعهٔ استارتاپی کشور است.

  توضیحات کلی

  در نقد و بررسی‌هایِ آی او استریم، پیش از خواندن متن سوالات و پاسخ‌ها می‌توانید به طور کاملا خلاصه با نکات مثبت و منفی موضوعات مطرح شده و همچنین نظر کلی اساتید و مراجع را در مورد آن‌ها بررسی کنید. لازم بذکر است دلیل امتیاز دهی تنها نباید مبنا بر اساس حل مشکل باشد! بنابراین امتیاز‌ها باید در زمانی ارسال شوند که از صحت پاسخ و همچنین نتیجهٔ درست و مستند شدهٔ آن اطمینان شود.
   

  نحوهٔ کار با سیستم امتیاز‌دهی

  تصویر زیر مربوط به ابزار امتیاز‌دهی است، در صورتی که پاسخ داده شده به سوال شما بر اساس مستندات، منطق و علوم مربوطه صحت داشته و دیگر اساتید آن را تایید می‌کنند می‌توانید در این صورت از ابزار مربوطه برای اعلام نظر خود استفاده کنید. در صورتی که بر اساس مستندات از قبل ثابت شده نظر بر پاسخ منفی باشد از دکمهٔ فلِش به پایین استفاده کنید. در صورتی که پاسخ مثبت و علمی باشد از دکمهٔ فلش رو به بالا برای امتیاز مثبت به پاسخ استفاده کنید.
   
   
   
  بدون هیچ امتیازی 066f35d2-4e58-4959-8bdb-8175608fec60.png  دارای امتیاز منفی  3b76fe90-82f8-49a4-b2de-775bf96810e1.png  دارای امتیاز مثبت  183b6c47-8f46-4b80-a943-240e87dce57e.png
   
  مطالبی که دارای بیش از ۵ امتیاز می‌باشد به صورت برجسته نمایان خواهد شد.
   
  نقل قول

  سیستم اعتبار این قابلیت را فراهم می سازد تا کاربران از طریق واکنش هایی که دیگران به مطالب آن ها می دهند، امتیاز کسب نمایند. امتیاز کل کاربر که از سرتاسر سایت کسب کرده است در نمایه وی نمایش داده می‌شود که موجب نمایش اعتبار واقعی آن در مرجع می‌شود.

   

  امتیاز به موضوعات، عناوین و فایل‌ها

  بخش امتیاز به فایل‌ها، تاپیک‌ها و موضوعات بر اساس سیستم امتیاز دهی ستاره‌ای مشخص می‌شود. این امتیاز موجب می‌گردد تا فایل یا موضوع مربوطه بر اساس درجاتی که کسب کرده است بین موضوعات مختلف در سطحی که نیاز است نمایان شوند.

  بدون امتیاز به موضوع 28b63fa3-5f21-4ef7-b3aa-f3450b9426c8.png دارای امتیاز به موضوع 5da82ba3-daf3-4923-8241-8630560272e6.png

  اعتبار‌ها

  امتیاز کل کاربر همراه با مرحله‌ای که در آن قرار دارد، نمایش می‌یابد. میانگین اعتبار از کمترین امتیاز ممکن (۲۰-) آغاز شده و به بهترین امتیاز ممکن (۲۰+) ختم می‌شود که توسط واکنش کاربران نسبت به هر یک از فعالیت‌های شما بر روی مرجع خواهد بود.
   
  برای مثال در صورتی که شما هرگونه به‌روز رسانی بر روی پست‌های خود، وضعیت خود و دیگر فعالیت‌های خود بر روی مرجع دارید، کاربران دیگر می‌توانند آن را بر اساس برداشت و حِسی که نسبت به آن عمل دارند، یکی از پنج حالت را اعمال کنند که شامل  می‌باشد.
   
  Screen Shot 2018-12-12 at 12.14.45.png
   
  1. واکنش به شکلک ناراحت (خنثی) هیچ امتیازی اعمال نمی‌کند.
  2. واکنش به شکلک خندان (۱+) یک امتیاز به موضوع یا مطلب شما اعمال می‌کند.
  3. واکنش به شکلک سردرگم (خنثی) هیچ امتیازی اعمال نمی‌کند.
  4. واکنش به جام (۱+) یک امتیاز اعمال می‌کند.
  5. واکنش به ستارهٔ دنباله‌دار (۱+) یک امتیاز مثبت اعمال می‌کند.
  6. واکنش به شکلک قلب (پسندیدن ۱+) یک امتیاز مثبت را اعمال می‌کند.
  7. واکنش به قلب شکسته (۱-) یک امتیاز منفی اعمال می‌کند و آن را از امتیاز کل شما کم می‌کند.
  نقل قول

  نکته: این ویژگی موجب می‌گردد تا ما بر اساس روش بیان، آگاهی و صحت عملکرد، امتیاز مربوطه را کسب و یا از دست دهیم. بنابراین رعایت قوانین از جمله نحوهٔ بیان و فعالیت صحیح بسیار موثر در اعمال این امتیازاتا خواهد بود.

  محیط رقابتی

  شما می‌توانید به لیستی از بهترین پرچم‌داران، بهترین کاربران و سوابق آن‌ها  در مرجع دسترسی داشته باشید و برای بهتر شدن و نشان داده شدن در این لیست با یک دیگر رقابت کنید. همچنین شما می‌توانید اقدام به دنبال کردن یکدیگر و مشاهدهٔ مطالب به صورت برجسته بر اساس طرفداران خود را در اختیار داشته باشید.

   

  ویرایش شده در توسط کامبیز اسدزاده

  • ترکوندی! 1
  • تشکر شده 1×
×
 • جدید...