رفتن به مطلب
مرجع رسمی سی‌پلاس‌پلاس ایران
  • 0
zahra

استفاده از GPU به جای CPU برای اجرای برنامه

سوال

سلام

چطوری می تونم اپلیکیشنی که با qt طراحی کردم رو روی GPU اجرا کنم ؟ آیا این امکان وجود داره که بخش دریافت داده ها از شبکه و پردازش اونها توسط CPU انجام بشه و بخش گرافیکی اون رو از طریق GPU  اجرا کنم ؟ آیا qt این ویژگی رو پشتیبانی می کنه؟

ممنون

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

1 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

پست های پیشنهاد شده

• 0
در 5 ساعت قبل، zahra گفته است :

سلام

چطوری می تونم اپلیکیشنی که با qt طراحی کردم رو روی GPU اجرا کنم ؟ آیا این امکان وجود داره که بخش دریافت داده ها از شبکه و پردازش اونها توسط CPU انجام بشه و بخش گرافیکی اون رو از طریق GPU  اجرا کنم ؟ آیا qt این ویژگی رو پشتیبانی می کنه؟

ممنون

سلام،

سوأل شما بسیار کلی هستش، پاسخش می‌تونه بسیار متنوع باشه.

کیوت در نسخهٔ کنونی و بعد از نسخه‌های ۵.۱۰ می‌تونه بر اساس سفارشی سازی و خودکار کاملاً بر پایهٔ GPU مواردِ گرافیکی را پردازش کنه مثل OpenGL و Direct3D و حتی در نسخه‌های جدید‌تر از Vulkan و Metal که بر اساس نوع پلتفرم پشتیبانی می‌کند.

نقل قول

نکته : منظور از پردازش، پردازش‌های گرافیکی مانند ساختار ظاهری، سایه‌زنی، شیدر‌ها و غیره است و نه پردازش‌های مربوط به شبکه و مسائل دیگر.

به طور کلی در حالت پیشفرض اگر سیستم مقصد دارای پردازندهٔ گرافیکی با پشتیبانی از Api‌هایی که نام بردیم باشد، تمامی بار پردازشیِ گرافیکی جهت رندر بر روی کارت گرافیکی (GPU) خواهد بود. در غیر این صورت اگر فاقد پردازندهٔ گرافیکی باشد، به صورت خودکار بر روی CPU اعمال می‌شود.

اما نوع دیگری از سوأل شما مرتبط پردازش موازی هستش که پاسخش می‌تونه پیشنهادِ استفاد از مواردی چون سکو‌های Cuda و یا OpenCL است که به شما اجازه میده پردازش‌های لازم رو بر روی پردازندهٔ گرافیکی اعمال کنید.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو ملحق شوید

شما همین الآن می‌توانید مطلبی را ارسال و بعداً ثبت‌نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، و با حساب کاربری خود مطلب ارسال کنید.
نکته: مطلب شما قبل از انتشار نیاز به بازبینی توسط میانجی‌گر‌ها دارد.

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از ۷۵ اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• جدید...