رفتن به مطلب
مرجع رسمی سی‌پلاس‌پلاس ایران

سوال

با سلام.

معیار‌ها برای انتخاب یک دیتابیس برای یک برنامهٔ حسابداری چه چیزهایی میتواند باشد ؟ بنده درحال شروع نوشتن یک برنامهٔ حسابداری با استفاده از فریمورک Qt هستم. و وهله اوّل که درحال طراحی بخش‌های مختلف برنامه هستم نیاز به انتخاب یک دیتابیس دارم. که با وجود تنوع دیتابیس‌ها در این زمینه نیاز دانستم که نظر مابقی دوستان را در این زمینه بدانم.

بنده برنامه‌‌ی حسابداری هلو را دیدم که از دیتابیس MS SQL Server استفاده میکند. ولی خب برنامهٔ من Cross-Platform می‌باشد و نمیتوانم از MS SQL Server استفاده کنم.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

5 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

پست های پیشنهاد شده

• 0
در 2 ساعت قبل، قاسم رمضانی منش گفته است :

با سلام.

معیار‌ها برای انتخاب یک دیتابیس برای یک برنامهٔ حسابداری چه چیزهایی میتواند باشد ؟ بنده درحال شروع نوشتن یک برنامهٔ حسابداری با استفاده از فریمورک Qt هستم. و وهله اوّل که درحال طراحی بخش‌های مختلف برنامه هستم نیاز به انتخاب یک دیتابیس دارم. که با وجود تنوع دیتابیس‌ها در این زمینه نیاز دانستم که نظر مابقی دوستان را در این زمینه بدانم.

بنده برنامه‌‌ی حسابداری هلو را دیدم که از دیتابیس MS SQL Server استفاده میکند. ولی خب برنامهٔ من Cross-Platform می‌باشد و نمیتوانم از MS SQL Server استفاده کنم.

سلام،

معیار‌ها می‌تونن بسیار جزئی و کاملاً فنی باشن! مثلاً بحث هزینه‌ها، ساختار، پرفرمنس‌ها، ویژگی‌ها، بحث تجاری بودن، پشتیبانی و غیره...

برای مثال MySQL به خاطر سرعت بالا، پشتیبانی از چند-سکویی، پایداری خوب و همچنین پشتیبانی از لایه‌های چند منظوره و موتور‌های چند منظوره برای اهداف خاص بسیار مطرح شده، البته نسخه‌های متفاوتی دارن که جدیدا MariaDB بسیار بهتر هست. از طرفی PostgreSQL در نسخه‌های جدید‌تر از لحاظ سرعت با MySQL برابری می‌کند و به خاطر تضمین پشتیبانی از داده‌های بسیار بزرگتر نسبت به مای‌اس‌کیو‌ال و پشتیبانی از قابلیت‌های بسیار زیاد نسبت به آن مطرح هست! مخصوصاً عملکرد بهتری که در سرور‌هایی با پشتیبانی از پردازنده‌های چند هسته‌ای دارد. این دو مورد کاربرد‌های بسیار عظیمی دارند و شما می‌تونید برای اهداف بزرگ ازشون استفاده کنید. هر دوی این دیتابیس‌ها چند-سکویی هستند اما برای کار حرفه‌ای MySQL و برای کار‌های حرفه‌ای تر PostgreSQL پیشنهاد میشه.

در نظر داشته باشید بهینه سازی این موارد با ترکیب مختص برای سیستم‌های کشینگ مثل Memcached و Redis بسیار چشمگیر خواهد بود.

برای پروژهٔ شما با توجه به توضیحی که دادین MySQL انتخاب خوبی هست.

لینک به ارسال
  • 1
در 1 ساعت قبل، قاسم رمضانی منش گفته است :

با سلام.

با سلام

تا جایی که به خاطر میارم مایکروسافت هم دیتابیسش رو کراس کرد.

ولی در کل انتخاب خوبی نیست MS SQL Server ولی برای انتخاب دیتابیس کلا توی هر پروژه ای باشه باید اول بررسی کنید و میزان نیاز واقعیتون رو مشخص کنید.

مثلا اگر بخواید روی موبایل هم خروجی بدید و تمایلی به تغییر دیتابیس نداشته باشید و فقط یک یا چند کاربر به صورت متوالی از نرم افزار استفاده کنند اس کیو لایت میتونه انتخاب خوبی باشه چون روی موبایل هم جواب میده و برای کار تک کاربره (کاری که هم زمانی نداشته باشه توش ) خوبه ولی ممکنه بخواید فقط روی دسکتاپ خروجی بدید و نیاز باشه که حالت سرور داشت هباشه نرم افزار و از چندین کلاینت بهش دسترسی باشه اونطوری بهتره از Mysql یا mariadb یا ...  استفاده کنید.

در جایی ممکنه بحث سنگین تر باشه که لازم بشه از NOSQL استفاده کنید که البته با توجه به عنوان پروژه شما بعید میدونم لازم بشه.

موفق باشید.

لینک به ارسال
  • 0

مرسی از توضیحاتتون.

بله اطلاع از کراس‌پلتفرم شدن MS SQL Server دارم... ولی خب مایکروسافت است دیگر ... .

درمورد نیاز واقعی هم گفتم که برنامه حسابداری یه موسسهٔ آموزشی هست که فقط نیاز به ذخیره اطلاعات متنی هست... . این برنامه کلاینت هست و روی دسکتاپ و موبایل قرار خروجی گرفته بشه. که دیتابیس هم داخل سرور هست. و همزمان ممکنه حداکثر ده کاربر به دیتابیس دسترسی داشته‌باشن. و با توجه به توضیحات اطلاعات پردازشی سنگین نداریم.

لینک به ارسال
  • 0
در در 1 دی 1397 در 19:42، قاسم رمضانی منش گفته است :

مرسی از توضیحاتتون.

بله اطلاع از کراس‌پلتفرم شدن MS SQL Server دارم... ولی خب مایکروسافت است دیگر ... .

درمورد نیاز واقعی هم گفتم که برنامه حسابداری یه موسسهٔ آموزشی هست که فقط نیاز به ذخیره اطلاعات متنی هست... . این برنامه کلاینت هست و روی دسکتاپ و موبایل قرار خروجی گرفته بشه. که دیتابیس هم داخل سرور هست. و همزمان ممکنه حداکثر ده کاربر به دیتابیس دسترسی داشته‌باشن. و با توجه به توضیحات اطلاعات پردازشی سنگین نداریم.

سلام
وقتتون بخیر
میشه بگید آخرش چیو انتخاب کردید و چرا؟
کلا تجربه تون راجب اون پروژه درمورد دیتابیسش رو میشه عرض کنید؟

لینک به ارسال
  • 0
در ۱ ساعت قبل، Heydar Mahmoodi گفته است :

سلام
وقتتون بخیر
میشه بگید آخرش چیو انتخاب کردید و چرا؟
کلا تجربه تون راجب اون پروژه درمورد دیتابیسش رو میشه عرض کنید؟

سلام و درود؛ 

دیتابیس MySQL انتخاب شد، امّا برنامه‌نویس اون قسمت من نبودم.

لینک به ارسال

به گفتگو ملحق شوید

شما همین الآن می‌توانید مطلبی را ارسال و بعداً ثبت‌نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، و با حساب کاربری خود مطلب ارسال کنید.
نکته: مطلب شما قبل از انتشار نیاز به بازبینی توسط میانجی‌گر‌ها دارد.

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از ۷۵ اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• جدید...