رفتن به مطلب
جامعهٔ برنامه‌نویسان مُدرن ایران

xarion

میانجی گر‌ها
 • تعداد ارسال ها

  7
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  1

آخرین بار برد xarion در 28 فروردین 1398

xarion یکی از رکورد داران بیشترین تعداد پسند مطالب است !

اعتبار در سایت

4 خوب

درباره xarion

توسعه‌ دهنده بَک اِند
 • تاریخ تولد تعیین نشده

آخرین بازدید کنندگان نمایه

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. xarion

  کانکشن هاتون مشکل داره راه درستی رو انتخاب نکردین واسه حل مشکل. اگر چیزی داره تغییر می کنه یک بار باید سیگنالش ارسال بشه
 2. xarion

  سلام. من یه منو دارم که به صورت زیر ساخته می شه QQuickView *leftMenuView = new QQuickView(); leftMenuView->rootContext()->setContextProperty("autoTr", QString()); leftMenuView->rootContext()->setContextProperty("ctrlOptions", ctrlOptions); leftMenuView->rootContext()->setContextProperty("ctrlLeftMenu", ctrlLeftMenu); leftMenuView->setSource(QUrl("qrc:/LeftMenu.qml")); leftMenuWidget = QWidget::createWindowContainer(leftMenuView, this); leftMenuWidget->setMinimumWidth(280); leftMenuWidget->setVisible(false); QVBoxLayout* leftMenuLayout = new QVBoxLayout(); leftMenuLayout->addWidget(leftMenuWidget); scanAreaLayoutOverlap->addLayout(leftMenuLayout, 0, 0, Qt::AlignLeft); برای باز و بسته شدن هم دو تا فانکشن Open و Close دارم که visibility رو خاموش و روشن می کنه. حالا مشکل اینه که من می خوام توی eventFilter بتونم event هایی که مربوط به فوکوس leftMenuWidget هست رو پاسخ بدم. ولی مشکل اینه که هیچ event دریافت نمی کنم ولی وقتی که leftMenuView رو به eventfilter وصل می کنم event ها رو دریافت می کنم. کسی می تونه کمکم کنه که بتونم از containter رویداد مربوطه اش رو بگیرم
 3. xarion

  دقیقا من قبل این که این پیغام رو ببینم حل کردم مسله رو. اول این که مشکل من از Gradle بود که فایل باینری رو از سایت دانلود کردم و آدرس پوشه‌ی bin رو توی environment path اضافه کردم ظاهرا باید درست می شد، ولی نشد. بعد از این که این آدرس رو داخل Qt Creator توی بخش Build setting path وارد کردم حل شد.
 4. xarion

  از این که gradle نصب شده مطمئن هستم ، چیزی که نشون می‌ده اینه که یه چیزی توی اجرای gradle داره به مشکل بر می خوره ، و جاوا نمی تونه اجراش کنه.
 5. xarion

  ویرایش شد. من خودم فک می کنم مربوط به gradle هست . ولی چون تجربه ندارم ، اطلاعات زیادی هم ندارم ازش.
 6. سلام. من چند وقتی هست که می خوام برای اندروید با کیوت یه اپ ساده رو Run کنم و درگیر خیلی چیزا بودم تا به این مرحله برسم. الان می خوام با مشخصات زیر یه از یه نمونه کد Qt برای اندروید اجرا بگیرم ولی توی Build به مشکل بر خوردم. Qt 5.11.1 Compiler: MinGW 4.9 Kit: android arm7 JDK: 8 NDK:17 SDK: Update to the last version که در موقع build با این خطا مواجه می شم. Exception in thread "main" java.util.zip.ZipException: error in opening zip file at java.util.zip.ZipFile.open(Native Method) at java.util.zip.ZipFile.(ZipFile.java:225) at java.util.zip.ZipFile.(ZipFile.java:155) at java.util.zip.ZipFile.(ZipFile.java:169) at org.gradle.wrapper.Install.unzip(Install.java:215) at org.gradle.wrapper.Install.access$600(Install.java:27) at org.gradle.wrapper.Install$1.call(Install.java:75) at org.gradle.wrapper.Install$1.call(Install.java:48) at org.gradle.wrapper.ExclusiveFileAccessManager.access(ExclusiveFileAccessManager.java:69) at org.gradle.wrapper.Install.createDist(Install.java:48) at org.gradle.wrapper.WrapperExecutor.execute(WrapperExecutor.java:107) at org.gradle.wrapper.GradleWrapperMain.main(GradleWrapperMain.java:61) Warning: QML import could not be resolved in any of the import paths: QtQuick.Controls.impl Warning: QML import could not be resolved in any of the import paths: QtQuick.Controls.Fusion.impl Warning: QML import could not be resolved in any of the import paths: QtQuick.Controls.Imagine.impl Warning: QML import could not be resolved in any of the import paths: QtQuick.Controls.Material.impl Warning: QML import could not be resolved in any of the import paths: QtQuick.Controls.Universal.impl Building the android package failed! 03:39:16: The process "C:\Qt\5.11.1\android_armv7\bin\androiddeployqt.exe" exited with code 14. Error while building/deploying project gallery (kit: Android for armeabi-v7a (GCC 4.9, Qt 5.11.1 for Android armv7)) When executing step "Build Android APK" ممنون می شم اگر بتونید راهنمایی کنید.
 7. برای اتصال به دیتابیس نیاز به ایجاد یک Connection هستیم. شی Connection در جاوا از یک DriverManager برای ارتباط استفاده می کند. برای شروع ابتدا این سه خط رو import کنید. import java.sql.Connection; import java.sql.DriverManager; import java.sql.SQLException; برای ایجاد یک ارتباط به کد زیر نیاز هست. Connection con = DriverManager.getConnection( host, username, password ); در متد getConnection از شیء کلاس DriverManager نیاز به نام میزبان ( HostName ) نام کاربری و رمز عبور هستیم. در صورتی که ارتباط برقرار شود یک شیء از نوع Connection ایجاد می شود. اگر از IDE NetBeans استفاده می کنید می توانید host adress را در تب Services در سمت چپ پیدا کنید. ادرس دیتابیس در تصویر بالا jdbc:derby://localhost:1527/Employees می باشد. لازمه بگم که این محیط مربوط به IDE NetBeans هست. jdbc:derby نوع بانک اطلاعاتی ، سپس ادرس، پورت اتصال، و نام دیتابیس رو می تونید در بالا به ترتبیب مشاهده کنید. همچنین می توانید دو رشته برای رمز و نام کاربری هم به این رشته اضافه کنید. لازم هست که بدونید برای Exception Handling نیاز هست که کدهای بخش اتصال در try-catch نوشته شود.بخش Driver Manager که مسولیت برقراری ارتباط رو بر عهده داره در صورت موفق نشدن در برقراری اتصال یک SQLException Error بر می گردونه. بعد از مراحل بالا نوبت به اجرای کد می رسه. وقتی که این کد رو اجرا کنید متوجه خواهید شد که این کد اجرا نمی شه و خطای زیر رو بهمون می ده. "java.net.ConnectException : Error connecting to server localhost on port 1527 with message Connection refused: connect." این خطا به معنی این هست که برنامه نمی تونه به سرور بانک اطلاعاتی وصل بشه ، در این حالت در تب Services بر روی دیتابیس مورد نظر راست کلیک کنید و گزینه Start Server رو بزنید. از اینکه هیچ فایروالی ارتباط رو مسدود نکرده اطمینان پیدا کنید ، یک فایروال خوب معمولا به شما سریعا اطلاع می ده و از شما در مورد اینکه به برنامه اجازه دسترسی داده بشه یا نه سوال خواهد کرد. به محض اینکه شما اجازه دسترسی بدین در خروجی NetBeans این پیغام رو مشاهده خواهید کرد. "Apache Derby Network Server - 10.4.1.3 - (648739) started and ready to accept connections on port 1527 at DATE_AND_TIME_HERE" بعد از استارت سرور برنامه رو دوباره اجرا کنید و خطای دیگری رو خواهید دید. "No suitable driver found for jdbc:derby://localhost:1527/Employees علت این خطا نیاز DriverManager به یک Driver برای ارتباط با بانک اطلاعاتی هست. نمونه هایی از Driver ها ClientDriver و EmbeddedDriverها هستند. شما می توانید یکی از این دو رو import کنید تا DriverManager بتونه شروع به کار کنه. برای این کار در تب Project در منوی Library راست کلیک کنید و JAR File با نام dervyClientDriver رو از ادرس زیر اضافه کنید. C:\Program Files\Sun\JavaDB\lib در صورتی که مراحل بالا رو به درستی انجام داده باشین برنامه بالا با بانک اطلاعاتی شما ارتباط برقرار خواهد کرد.
×
×
 • جدید...