افتتاح اولین و بزرگترین سیستم جامع اختصاصی ++C در ایران


نویسنده: کامبیز اسدزاده
تاریخ انتشار : 1395/5/19 02:00 / موضوعات : اطلاعیه ها دفعات بازدید : 1236  

پروژه iostream.ir چیست؟ تمامی علاقه مندان زبان های برنامه نویسی به خصوص C++ میدانند که این زبان یک زبان سطح بالا با قابلیت های سطح پایین و بالا به صورت هم زمان است که در کنار قابلیت های ذاتی آن دارای کتابخانه های بسیار زیادی جهت توسعه دارد که هر یک برای اهداف مشخصی میباشند و به احتمال زیاد در اولین نگاه به این پی برده اید که iostream یکی از هدر های معروف و پایه در STL میباشد همچنین کاملا روشن است که دسترسی به حوزه های مرتبط به این زبان مخصوصا در کشور ما بسیار دشوار است.

وب سایت ها و مراجع بسیار زیادی در رابطه با زبان های برنامه نویسی وجود دارد اما متاسفانه هیچکدام از آن ها به صورت تخصصی در رابطه با زبان C++ فعالیت گسترده ای را ندارند! بیشتر افراد صرفا جهت حل سوالات امتحانی خود اقدام به جستجو در سایت ها میکنند و افرادی که تحت این زبان کار میکنند و محصولی را ارائه میدهند به خوبی میدانند که وجود یک مرجع کاملا تخصصی راجب این زبان یکی از موارد بسیار مهمی است که میتواند در ارائه آخرین اطلاعات و امکانات مرتبط با این زبان مفید باشد برای همین منظور ما تصمیم داریم یک پایگاه کاملا اختصاصی با تمام امکانات ممکن برای افراد مبتدی، متوسط و حرفه ای فراهم کنیم تا یک مرجع کامل و محیط دوست داشتنی را برای گرد هم آوردن علاقه مندان ارائه دهیم! البته اشتباه نکنید شاید برای بعضی ها سوال پیش آید که خب انجمن های بسیاری هستند که در آن ها سوال جواب میشود اما باید بگوییم هیچ یک از آن ها یک مرجع تخصصی و انحصاری در رابطه با ++C نیستند و تنها در سطح بسیار کمی اقدام به فعالیت در رابطه با این زبان میکنند! بنابراین ما نیازمند یک آزمایشگاه و یک مرجع کامل جهت متخصصین و علاقه مندان این زبان هستیم.


پروژه iostream.ir چیست؟ تمامی علاقه مندان زبان های برنامه نویسی به خصوص C++ میدانند که این زبان یک زبان سطح بالا با قابلیت های سطح پایین و بالا به صورت هم زمان است که در کنار قابلیت های ذاتی آن دارای کتابخانه های بسیار زیادی جهت توسعه دارد که هر یک برای اهداف مشخصی میباشند و به احتمال زیاد در اولین نگاه به این پی برده اید که iostream یکی از هدر های معروف و پایه در STL میباشد همچنین کاملا روشن است که دسترسی به حوزه های مرتبط به این زبان مخصوصا در کشور ما بسیار دشوار است.

وب سایت ها و مراجع بسیار زیادی در رابطه با زبان های برنامه نویسی وجود دارد اما متاسفانه هیچکدام از آن ها به صورت تخصصی در رابطه با زبان C++ فعالیت گسترده ای را ندارند! بیشتر افراد صرفا جهت حل سوالات امتحانی خود اقدام به جستجو در سایت ها میکنند و افرادی که تحت این زبان کار میکنند و محصولی را ارائه میدهند به خوبی میدانند که وجود یک مرجع کاملا تخصصی راجب این زبان یکی از موارد بسیار مهمی است که میتواند در ارائه آخرین اطلاعات و امکانات مرتبط با این زبان مفید باشد برای همین منظور ما تصمیم داریم یک پایگاه کاملا اختصاصی با تمام امکانات ممکن برای افراد مبتدی، متوسط و حرفه ای فراهم کنیم تا یک مرجع کامل و محیط دوست داشتنی را برای گرد هم آوردن علاقه مندان ارائه دهیم! البته اشتباه نکنید شاید برای بعضی ها سوال پیش آید که خب انجمن های بسیاری هستند که در آن ها سوال جواب میشود اما باید بگوییم هیچ یک از آن ها یک مرجع تخصصی و انحصاری در رابطه با ++C نیستند و تنها در سطح بسیار کمی اقدام به فعالیت در رابطه با این زبان میکنند! بنابراین ما نیازمند یک آزمایشگاه و یک مرجع کامل جهت متخصصین و علاقه مندان این زبان هستیم.

این مرجع به عنوان تنها مرجع آموزشی نخواهد بود بلکه علاوه بر آن در آن خواهیم توانست در کنار یکدیگر نسبت به ارائه، اشتراک گذاری و حتی فروش نمونه ها و کامپوننت های مرتبط با زبان فعالیت نماییم بنابراین علاوه بر یک مرکز آموزشی و اطلاع رسانی جامع یک آزمایشگاه مفید و یک مرکز تجاری مرتبط با این زبان را در اختیار همگان قرار خواهیم داد که در صورت نهایی شدن آن سیاست های نحوه استفاده از آن در اختیار کاربران قرار داده خواهد شد.

برای مثال: اگر شما یک کاربر C++ هستید که از کتابخانه Qt استفاده میکنید و میدانید که این کتابخانه قابلیت های بسیاری را در زمینه  UX, UI در اختیار شما قرار میدهد بنابراین حتما در ذهن خود به این فکر کرده اید که ای کاش همانند زبان های دیگر مرجعی وجود داشت که برای ما کامپوننت های مورد نیاز را فراهم نموده و آن ها را به صورت رایگان و یا حتی سفارشی (ویژه) در اختیار ما قرار میداد و یا حتما تا کنون با مشکلات میان پروژه ای مواجه شده اید که نیازمند تابع، کلاس و ماژول هایی بوده اید که نتوانسته اید به تنهایی از پس آن بر آیید! بنابراین تنها راه حلی که به ذهن شما خواهد رسید مراجعه به انجمن های مرتبط با برنامه نویسی و پرسیدن سوال خود خواهد بود که در نهایت با سوالات مکرر و پاسخ هایی شاید نه چندان کامل مواجه خواهید شد.

اهداف و ماژول های فعلی پروژه که در دست توسعه هستند:

 1. معرفی و آموزش های زبان
 2. ارائه آخرین خبر های مرتبط با C++ و حوزه های مرتبط با آن
 3. ارائه آخرین وضعیت و توسعه زبان
 4. اطلاع رسانی از آخرین استاندارد ها و کتابخانه های زبان
 5. بخش مرکز دانلود (کامپایلر، ماژول، کامپوننت، کتابخانه و ...)
 6. بارگذاری و به اشتراک گذاری انواع نمونه پروژه ها و ...
 7. مرکز کتابخانه (معرفی هدر ها) (در دست توسعه)
 8. آزمایشگاه C++ (ارائه نمونه کد ها، اشتراک گذاری بین توسعه دهندگان و...)
 9. مرکز رویداد ها (اعلام رویداد های مرتبط با انواع نشست ها، سمینار، کلاس ها و کارگاه های آموزشی در رابطه با زبان و کتابخانه های آن)
 10. معرفی کامپوننت های UI, UX و ارائه آن ها به صورت رایگان و تحت لیسانس (مرکز فروش /  مرکز دانلود)
 11. معرفی و ارائه توابع و کلاس های پر کاربرد (مرکز فروش /  مرکز دانلود)
 12. سوال و پاسخ (در دست توسعه)
 13. انجمن های عمومی و تخصصی (در دست توسعه)
 14. مرکز مقالات و کتاب ها (معرفی و ارائه انواع کتابها و مقالات رسمی)
 15. و دیگر امکانات...

نکته: جهت ارسال هرگونه پیشنهادات و انتقادات و حتی مشارکت در این پروژه شما میتوانید با آدرس های info@nanosoftco.com و یا kambiz@nanosoftco.com با ما مکاتبه نمایید.


منبع: https://nanosoftco.com


اگر این مطلب برای شما مفید بوده آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

آخرین بازدید نظرات
نقل قول از (سعید اسعدیان @ 1395/10/1 22:23)

بسیار عالی . خیلی خوشحال شدم که بالاخره دیدم یه نفر اهمیت داد به این زبان. فقط امیدوارم این روند ادامه دار باشه . من که اطلاعات حرفه ای در این زمینه ندارم ولی با همین سطح کم اطلاعاتم سعی کردم قبلا یه وبسایت آموزشی در این زمینه راه اندازی کنم که با این http://cppland.gigfa.com/ شروع کردم ولی بعد از مدتی که وبلاگ داشت نتیجه میگرفت یدفعه وبلاگ از کار افتاد و کسی هم پاسخگو علت نبود. امیدوارم روز به زور شاهد پیشرفت این وبسایت و شما باشم . ممنون

ما نیز از این استارتاپ در رابطه با زبان برنامه نویسی ++C خوشحال هستیم. انشاالله روز به روز در حوزه های مختلف این زبان فعالیت های گسترده ای خواهیم داشت.

#1

1395/10/1 22:23, سعید اسعدیان

بسیار عالی . خیلی خوشحال شدم که بالاخره دیدم یه نفر اهمیت داد به این زبان. فقط امیدوارم این روند ادامه دار باشه . من که اطلاعات حرفه ای در این زمینه ندارم ولی با همین سطح کم اطلاعاتم سعی کردم قبلا یه وبسایت آموزشی در این زمینه راه اندازی کنم که با این http://cppland.gigfa.com/ شروع کردم ولی بعد از مدتی که وبلاگ داشت نتیجه میگرفت یدفعه وبلاگ از کار افتاد و کسی هم پاسخگو علت نبود. امیدوارم روز به زور شاهد پیشرفت این وبسایت و شما باشم . ممنون

تعداد پاسخ ها 1

نقل قول سریعپاسخ

حروفي را که ميبينيد تايپ کنيد
اضافه کردن نظر