کتابخانه (STL) استاندارد

تاریخ انتشار : 1395/5/20 21:26 / موضوعات : عمومی دفعات بازدید : 879  کامبیز اسدزاده : منتشر شده توسط  
چند سکویی تحت لیسانس وب سایت رسمی
رایگان http://en.cppreference.com/w

پیش نیازات

جهت نصب کتابخانه نیاز است از پیش نیازات ذکر شده در هر یک مطلع شویم، بنابراین جهت نصب کتابخانه و استفاده از آن می بایست هنگام کامپایل آن پیش نیازات لازم را نصب نماییم.

مشاهده پیش نیازات

فایل ها

معمولا فایل های مرتبط با کتابخانه به دو صورت کامپایل شده و سورس باز در اختیار توسعه دهندگان قرار میگیرد، بنابراین جهت دریافت فایل های مورد نیاز میتوانید در این بخش اقدام کنید.

مشاهده و دریافت

آموزش و نصب

همانطور که میدانید نصب و استفاده از کتابخانه های سی پلاس پلاس مراحل و سختی های خود را دارا میباشد، ما برای آسودگی کار برای شما آموزش های لازم را فراهم کرده ایم.

مشاهده آموزش

کتابخانه قالب های استاندارد (STL) چیست؟

در سال ۱۹۹۸ استاندارد ++C شامل دو بخش هسته زبان و کتابخانه استاندارد ++C است. این کتابخانه شامل بیشتر بخش‌های STL و کتابخانه استاندارد C است. بیشتر کتابخانه‌های ++C در استاندارد وجود ندارند و یا استفاده از تعریف قابلیت پیوند کتابخانه‌ها را می‌توان در زبان‌هایی مانند فرترن، C، پاسکال، بیسیک نوشته شوند. البته با توجه به ویژگی‌های کامپایلر مشخص خواهد شد که کدام زبان را می‌توان استفاده نمود.

کتابخانه استاندارد ++C شامل کتابخانه استاندارد C با یک سری تغییرات برای بهبود عملکرد است. بخش بزرگ بعدی این کتابخانه STL است. STL شامل ابزار بسیار قدرتمندی مانند نگه‌دارنده‌ها (مانند vector و list) ، تکرارکننده‌ها (اشاره‌گرهای عمومی شده) برای شبیه‌سازی دسترسی مانند آرایه الگوریتم‌هایی برای جستجو و مرتب‌سازی در آنها وجود دارند. نقشه‌ها (نقشه‌های چندگانه) (آرایه شرکت‌پذیر) و مجموعه‌ها (مجموعه‌های چندگانه) واسط‌های عمومی فراهم می‌سازند. در نتیجه با استفاده از قالب تابع، الگوریتم‌های جنریک با هر نگه‌دارنده و دارای تکرارکننده عمل نماید. همانند C ویژگی‌های کتابخانه را می‌توان با استفاده از شبه دستور include# شامل یک سرآیند استاندارد اضافه نمود. C دارای ۶۹ کتابخانه استاندارد است که ۱۹ تا از آنها نامناسب تشخیص داده شده‌اند.

استفاده از کتابخانه استاندارد - مانند std::vector یا std::string به جای آرایه‌های C موجب ایجاد برنامه‌های مطمئن‌تر شده‌است.


STL در آغاز محصولی جداگانه از HP و سپس SGL پیش از ادغام در کتابخانه استاندارد ++C بوده‌است. استاندارد عبارت STL را بکار نمی‌برد بلکه آن را بخشی از کتابخانه می‌داند اما مردم هنوز هم آن را برای جداسازی بخش‌های مختلف کتابخانه با این نام بکار می‌برند. (جریان‌های ورودی/خروجی، جهانی‌سازی، تشخیص، زیرمجموعه کتابخانه C)

بیشتر کامپایلرها کتابخانه استاندارد و STL را پیاده‌سازی می‌نماید. پیاده‌سازی‌های مستقلی نیز همانند STLport نیر وجود دارند. پروژه‌های دیگر نیز پیاده‌سازی‌های خود را از STL با توجه به اهداف خود بوجود می‌آورند.


آخرین بازدید نظرات

تاکنون هیچ نظری از طرف کسی نوشته نشده است !

حروفي را که ميبينيد تايپ کنيد
اضافه کردن نظر