رفتن به مطلب
جامعه‌ی برنامه‌نویسان مُدرن ایران

پست های پیشنهاد شده

همانطور که می‌دانید محیط توسعه‌ی یکپارچه‌ی نرم‌افزار Visual Studio به عنوان یکی از جامع‌ترین محیط‌های توسعه بسیار شناخته شده است. برنامه‌نویسان سی‌پلاس‌پلاس بسیاری از پروژه‌های خود را تحت این محیط علاوه بر آن کیوت کریتور توسعه می‌دهند. کتابخانه‌ی کیوت افزونه‌ای را برای یکپارچه سازی خود با محیط ویژوال استودیو ارائه داده است که در حالت عادی از کتابخانه‌ی Qt به خوبی پشتیبانی می‌کند و اجازه می‌دهد تا شما کُد‌های خود را که بر اساس کتابخانه‌ی کیوت هستند در محیط ویژوال استودیو توسعه و خروجی بگیرید.

اما محدودیت‌هایی در این افزونه تا به امروز وجود دارد، یکی از آن‌ها عدم هماهنگی و پشتیبانی از زبان QML بر پایه جاوا اسکریپت است. در نسخه‌ی بعدی کیوت یعنی 5.12.0 افزونه‌ی Qt Visual Studio Tools, v2.3.0 نیز منتشر خواهد شد که با نسخه‌های جدید ویژوال استودیو هماهنگ و به شما امکان اینم را خواهد داد تا بتوانید کد‌های نوشته شده توسط QML و JavaScript را اشکال‌زدایی کنید.

این امکان وجود خواهد داشت تا شما هر جایی که نقطه‌ی توقف برای اشکال زدایی ایجاد کرده اید را مورد تجزیه تحلیل قرار خواهید داد. از جمله، تغییر تحولات در ارزش‌های متغیر‌ها و دیگر موارد.

qml_vs_debug_processes_1.png

نسخه‌ی جدید این افزونه به طور کامل با زیرساخت اشکال زدایی QML یکپارچه سازی شده است. که به عنوان بخشی از ماژول Qt QML خدماتی برای اشکال زدایی، بررسی و ثبت و ظبط برنامه را از طریق یک پور TCP فراهم می‌کند.

qml_vs_debug_breakpoints_1.png

qml_vs_debug_callstack_1.png

qml_vs_debug_watches_1.png

qml_vs_debug_datatip_1.png

به صورت پیش‌فرض ویژگی اشکال زدایی در QML برای ویژوال استودیو فعال است. شما می‌توانید آن را در بخش تنظیمات افزونه ویژوال استودیو برای Qt غیرفعال کنید.

qml_vs_debug_options_2.png

این ابزار را می‌توانید از این بخش دریافت کنید.

• تشکر شده 2

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام!

آقا من این ابزار را روی ویژوال استودیو 2015 نصب کردم خیلی عالی واقعیتش از محیط توسعه خود کیوت کریتور که خیلی بهتره! ولی البته یک اشکال هایی هم دارم مثلا اگر تو کیوت کریتور سورسها را در شاخه های دیگه ای قرار بدید یعنی در شاخه های اصلی source / header file / form file در کیوت اگر شاخه هایی جدید برای استفاده از تکنیک های Refactoring for Namespaces تو این شاخه ها ایجاد کنید متاسفانه تو ویژوال استودیو این شاخه ها را نمایش نمیده یا حداقل من که نتونستم.

• پسندیدن 1

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• مطالب مشابه

• توسط علی رشیدی
      با سلام.
      در بخشی از برنامه‌ام نیاز دارم کامپوننتی داشته باشم که بتواند در حین اجرا کامپوننت‌های دیگر را در خود نمایش دهد. برای مثال اگر دکمه A کلیک شد، Test1 نمایش داده شود و اگر B کلیک شد Test2.
      برای واضح شدن سوال به کد زیر نگاه کنید:
      //Test1.qml import QtQuick 2.0 Rectangle { id: root color: "blue" Text { text: "Test 1" } } //Test2.qml import QtQuick 2.0 Rectangle { id: root color: "blue" Text { text: "Test 1" } } //main.qml import QtQuick 2.0 import QtQuick.Controls 2.3 ApplicationWindow { //Container for the component Item { id: container } Button { onClicked: //make container display Test1 } Button { onClicked: //make container display Test2 } } container را چگونه پیاده‌سازی کنم، یا اگر component خاصی هست که اینکار را انجام می‌دهد ممنون می‌شوم راهنمایی کنید.
    • توسط miladrahbari
      سلام،
      من در پروژه‌ی خودم از یک ویجت استفاده می‌کنم که داخل آن ویجت یک کلاس mainwindow وجود دارد. در داخل این کلاس من دو تا qquickwidget تعریف کردم تا از المان های درست شده در qml استفاده کنم.
      حالا سوالی که مطرح می‌شود این است. فکر کنید من در داخل یک ویجت ۱۰ بار از این component که در qml وجود دارد استفاده کردم. حالا مثلا مقدار یک component کیو ام ال رو تغییر می‌دهم و شکل ظاهری این المان تغییر می‌کند. وقتی که شکل این المان تغییر می‌کند کل صفحه (ویجت) repaint می‌شود؟؟؟ یا فقط اون المان خاص؟؟؟
      ممنون
    • توسط MohammadTahaRabie
      سلام 
      من میخواستم از یه QPlainTextedit خط خط نوشته هارو بخونم و هر کدوم رو به یک QThread ام بدم و از QPlainTextedit پاک بشه هر خطی که خونده شده رو 
      چطور میتونم اینکارو انجام بدم؟  
      C++ کم بلدم دارم یاد میگیرم ممنون میشم کمک کنید.
    • توسط GornerLabo
      با سلام خدمت اساتید محترم. اگر بخواهیم مقدار بازگشتی از رایت چندین دستور در مورد کلاس QSerialPort به صورت دلخواه ذخیره کنیم باید به چه شکل عمل کرد؟

کد زیر برای دستوری است که عمل رایت دستور را انجام میدهد:
      port->setPortName(""); // COM PORT NAME port->setBaudRate(QSerialPort::Baud9600); port->setFlowControl(QSerialPort::NoFlowControl); port->setParity(QSerialPort::NoParity); port->setDataBits(QSerialPort::Data8); port->setStopBits(QSerialPort::OneStop); port->open(QSerialPort::ReadWrite); if(port->isOpen()) { port->write(); // command 1 for write port->write(); // command 2 for write port->write(); // command 3 for write port->write(); // command 4 for write } حالا برای هر دستور رایت یک مقدار بازگشتی دریافت خواهیم کرد. پس میتوان با connect سیگنال readyRead با یک اسلات به صورت کد زیر این مقدار بازگشتی رو ذخیره کرد:
      connect(port,SIGNAL(readyRead()),this,SLOT(MySlot())); QByteArray b = port->readAll(); QFile file("e:/test/raw.bin"); if(!file.open(QIODevice::WriteOnly | QIODevice::Append))return; file.write(b); file.flush(); file.close(); حالا اگر بخواهیم مقدار بازگشتی رو از دستور رایت مشخصی دریافت کنیم ، شیوه صحیح کار چطور است؟