رفتن به مطلب
مرجع رسمی سی‌پلاس‌پلاس ایران
  • 0
GornerLabo

اصول تفکر(ساختار) ، پیاده سازی و نگه داری پروژه های ++C

سوال

با سلام و خسته نباشید.

چندتا سوال داشتم که بعد سرچ در گوگل به پاسخ کامل و جامعی نرسیدم ، امیدوارم اینجا به جواب برسم. به فرض مثال شما یک پروژه برنامه نویسی تحویل میگیرد. پروژه باید توسط زبان برنامه نویسی c++ ساخته شود. ( با این فرض که پروژه در آینده باید توسعه یابد یعنی اصول نگه داری هم باید لحاظ کنید).

به چه نحوی باید ساختار برنامه تعیین شود؟ آیا از کل به جز باید عمل کرد یا بالکعس؟! پیاده سازی پروژه باید به چه شکلی باشد ؟! آیا نحوه پیاده سازی با نگه داری (جهت توسعه در آینده ) رابطه تنگاتنگ دارد؟ آیا واقعا هزینه نگه داری برای توسعه یک پروژه از ساخت پروژه بیشتر هزینه خواهد برد؟

ممنون خواهم شد اگر کامل و جامع راهنمایی کنید.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

4 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

پست های پیشنهاد شده

• 0

خب پاسخ این این سوال خیلی راحت نیست یعنی توضیحات زیادی رو باید بدم و باید موارد زیادی رو در نظر بگیری .

اول این رو بگم که این توی حوزه مهندسی نرم افزار هست و اگر دنبال جواب هستی سعی کن جزوه طراحی تحلیل سیستم ها و همینطور مهندسی نرم افزار رو گیر بیاری بخونی البته منم دوتا جزوه خوب دارم از این دوتا که سعی میکنم توی چندین پست مطالبشون رو یکم دسته بندی کنم و بذارم ولی بذار برای جواب بهت از سوالات ساده ترت شروع کنم .

در 7 دقیقه قبل، veria.kurdish گفته است :

آیا نحوه پیاده سازی با نگه داری (جهت توسعه در آینده ) رابطه تنگاتنگ دارد؟

بله قطعا همینطور هست یعنی اگر شما پیاده سازی درست یا حتی طراحی درستی از سیستم نداشته باشید قطعا توی توسعش به مشکل میخورید و ممکنه باعث شکست پروژه بشه به احتمال زیاد .

در 9 دقیقه قبل، veria.kurdish گفته است :

آیا واقعا هزینه نگه داری برای توسعه یک پروژه از ساخت پروژه بیشتر هزینه خواهد برد؟

خب باید بگم این قطعی نیست و کاملا بستگی به نوع پروژه داره مثلا اگر پروژه یک برنامه ساده دسکتاپ باشه بعد از توسعش و رفع باگ اگر نخواید قابلیت جدید اضافه کنید نیازی نیست خیلی نگران هزینه نگه داری باشید . از طرفی اگر مثلا یک برنامه علمی سنگین رو دارید برای یه حوزه علمی توسعه میدید که خود اون حوزه داره پیشرفت میکنه قطعا هزینه نگهداری سنگین خواهد بود برای مثال فرض کنید شما دارید یک برنامه بر پایه هوش مصنوعی برای پوشش تصویری یک منطقه با توجه به پستی و باندی و نقاط کور برای یک ارگان نظامی توسعه میدید قطعا هزینه نگهداری این برنامه بسیار بالا خواهد بود چون هم حساسیت بالایی داره هم نیاز هست مدام ارتقاع داده بشه .

در 12 دقیقه قبل، veria.kurdish گفته است :

به چه نحوی باید ساختار برنامه تعیین شود؟

این طبق همون اصول مهندسی نرم افزار هست توی طراحی توی کد زنی فقط یک سری موارد اضافه میشه که میشه از اونها به موارد زیر اشاره کرد

• داکیومنت کردن درست پروژه
  • نام گذاری درست
  • استفاده از کتابخانه‌های معتبر و فعال در کد
  • به حد اقل رساندن چسبندگی در کد
  • استفاده از روش‌های بهینه و قابل اثبات از نظر ریاضی برای حل مسائل (البته بجر مواردی که با هوش مصنوعی حل می‌شوند مانند مواردی که از الگوریتم ژنتیک استفاده شده و ...)
  • توجه به الگو‌های طراحی در کد
  • ...
در 16 دقیقه قبل، veria.kurdish گفته است :

آیا از کل به جز باید عمل کرد یا بالکعس؟!

این مورد رو دقیقا متوجه نمیشم منظورتون چی هست اگر توی بحث الگوریتم منظورتون هست که هرکجا روش خودش رو می‌طلبه

در 16 دقیقه قبل، veria.kurdish گفته است :

پیاده سازی پروژه باید به چه شکلی باشد ؟!

این سوال هم خیلی کلی هست نمیشه جواب درستی بهش داد ولی اون دوتا جزوه ای که گفتم رو بگرد پیدا کن هست توی نت قطعا به جواب‌هایی که می‌خوای می‌رسی من هم سعی میکنم توی وقت آزادم موارد این چنینی رو پوشش بدم به عنوان مقاله توی سایت .

لینک به ارسال
  • 0

آقای صباغی من چندین جزوه از تو گوگل دانلود کردم ولی ظاهرا سرفصل های متفاوتی دارند. آیا امکانش هست بگید دقیقا کدوم جزوه مد نظرتونه؟ اگه موجود داشته باشین چه خوب آپلود کنید استفاده کنیم. ممنون

لینک به ارسال
  • 0

این جزوه طراحی تحلیل سیستم ها که دم دستم بود البته دارم توی یک مجموعه پست هم دسته بندی میکنم و سعی میکنم یک مقداری با توضیحات خودم واضح ترش کنم و منتشر کنم اینم اولین قسمتشه

این هم لینک دانلود جزوه :

Systems-Design-and-Analysis.pdf

لینک به ارسال

به گفتگو ملحق شوید

شما همین الآن می‌توانید مطلبی را ارسال و بعداً ثبت‌نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، و با حساب کاربری خود مطلب ارسال کنید.
نکته: مطلب شما قبل از انتشار نیاز به بازبینی توسط میانجی‌گر‌ها دارد.

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از ۷۵ اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• جدید...