رفتن به مطلب
مرجع رسمی سی‌پلاس‌پلاس ایران
  • 0
amirb

Qt Safe Renderer چیست؟

سوال

با سلام و عرض خسته نباشیدـ

می خواستم بدونم Qt safe renderer چیه و به چه کاری میاد و چه زمانی باید ازش استفاده کرد.

با تشکر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

3 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

پست های پیشنهاد شده

• 0
در در 23 مهر 1398 در 15:18، amirb گفته است :

با سلام و عرض خسته نباشیدـ

می خواستم بدونم Qt safe renderer چیه و به چه کاری میاد و چه زمانی باید ازش استفاده کرد.

با تشکر

خوشم میاد سوألت بسیار بسیار تازست!

یعنی کیوت این فناوری رو چند روزی نیست معرفی کرده! ?

همچین کاربرای فعالی داریم ما... احسنت ?

به هر حال، من سعی کردم چند بار این ویژگی رو بخونم و اگر درست متوجه شده باشم، با توجه به درکی که از مستندات خودش داشتم باید همچین تعریفی داشته باشه که در ادامه باز‌نویسی کردم.

در صنایع مختلفِ پزشکی و اتوماسیون‌های پیشرفته و یا خودرو‌سازی نمایش اطلاعاتِ ایمن، مرتبط با اطلاعات مربوط به خطا‌ها و گزارشات بحرانی که بسیار هم مهم و حساس هستند که متخصص‌ها باید به این اطلاعات در زمان خودش همراه با اطلاعات صحیح و ایمنی از طریق صفحه‌ نمایشگر‌های دیجیتالی در اختیار داشته باشند  مهم است. برای مثال در صنعت پزشکی، پرستاران، پزشکان و تکنسین‌ها از وسایل پزشکی بسیار مهمی استفاده می‌کنند که باید این تجهیزات به حداکثر ایمنی در زمان ارائهٔ گزارش‌ها در جای مناسب خودشون تضمین شوند.

با توجه به مشکلات احتمالی که در زمان ارائهٔ این گزارشات در زمان رندر سازی سمت UI (که بسیار حساس هستند و نباید تأخیر و یا اختلالی در ارائهٔ این‌ موارد به وجود بیاد) کیوت سعی کرده راهکاری را ارائه بدهد تا این مشکلات احتمالی را تضمین و ایمن سازد.

بنابراین، ماژول Qt Safe Renderer هم یک راهکار از طرف شرکت کیوت است برای ارائهٔ اطلاعات حساس و ایمن در برنامه‌های کاربردی ایمنی که عملکرد آن‌ها بر اساس کیوت است. این ماژول یک محصول تجاری است که باید جداگانه خریداری شود، زیرا بخشی از مجوز‌های توسعهٔ برنامه‌ یا دستگاه مربوط به این ویژگی بخشی از برنامه‌های کیوت محسوب نمی‌شوند.

این راهکار برای این ارائه شده تا، یک سیستم جداگانه برای ادغام و یکپارچه‌سازی یک سیستم با پردازش‌های جداگانه جهت عملکرد‌های مهم ایمنی و غیر ایمنی باشد. با توجه به ساختاری که دارد، پردازش‌های مورد نیاز را به یک زیر سیستم مستقل در فرآیند اختصاصی اجرا می‌کند، مانند ظبط گرافیکی از اطلاعات مهم و ایمنی که این موارد را تضمین خواهد کرد. در واقع این راه‌کار، وظیفهٔ مانیتورینگ اصلی عملکرد رابط‌کاربری اصلی و خطاهای موجود در آن را بر عهده می‌گیرد تا اختلالی در زمان ارائهٔ اطلاعات مهم و حساس رُخ ندهد.

لینک به ارسال
  • 0

در چه شرایطی و چه مشکلی ممکنه به وجود بیاد که این راه کار براش ارایه شده؟

اگه میشه یک مثال محسوس بزنید.

لینک به ارسال
  • 0
در 1 ساعت قبل، فرهاد شیری گفته است :

تصور کن! سیستم نرم افزاری حمل و نقل ریلی را توسعه دادید! در این سیستم به صورت گرافیکی تمام خطوط ریلی ایستگاه و تمام علائم مربوطه با جزئیات مشخص شده و همچنین نحوه حرکت قطارها در این سیستم به صورت لحظه ای نمایش داده میشه! بنابراین عمکلرد محیط گرافیکی کاربری نرم افزار خیلی حائز اهمیت هست که تمام المانها به درستی وظیفه خودشون را انجام بدهند، بنابراین ابزارهای مانتیورینگ عملکرد محیط کاربری برنامه ها خیلی مهم و کاربردی خواهد بود.

مثالت انقدر خوب بود که گفتم متنی هم تشکر کنم ازت ?

لینک به ارسال

به گفتگو ملحق شوید

شما همین الآن می‌توانید مطلبی را ارسال و بعداً ثبت‌نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، و با حساب کاربری خود مطلب ارسال کنید.
نکته: مطلب شما قبل از انتشار نیاز به بازبینی توسط میانجی‌گر‌ها دارد.

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از ۷۵ اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• جدید...