رفتن به مطلب
مرجع رسمی سی‌پلاس‌پلاس ایران
  • 0
Mehdios

کامپوننت و sdk چیست و چه کاربردی دارد؟

سوال

دورود خدمت همه دوستان
من چندتا سوال داشتم 

میخواستم بدونم کامپوننت ها ، sdk چی هستند و در کجا بکار میرند؟
و اینکه تفاوت بین فریمورک و sdk چیه؟

و درC++ چقدر کاربرد دارند؟

و در آخر برای افراد مبتدی مثله خودم برای یادگیری این مباحث(در صورت نیاز) چه راه و روشی رو پیشنهاد می کنید(اگر در ارتباط با این مباحث کتابی هم میشناسید لطفا معرفی کنید).

لطفا کاملا توضیح بدید.??

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

3 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

پست های پیشنهاد شده

• 0
در 9 ساعت قبل، Mehdios گفته است :

میخواستم بدونم کامپوننت ها ، sdk چی هستند و در کجا بکار میرند؟

کامپوننت یا جزء (بخشی) از یک نرم‌افزار یا پروژه هستند. پروژهٔ شما می‌تونه از بخش‌ها و اجزای اصلی و فرعی بسیاری تشکیل شود که هر کدام وظیفهٔ خود را خواهند داشت. برای مثال در یک پروژه تحت سی‌پلاس‌پلاس یک کنترل به عنوان یک جزء یا همان کامپوننت تعریف می‌شود.

در رابطه با SDK مخفف (Software Development Kit) به معنای کیت توسعهٔ نرم‌افزار است.

کیت توسعهٔ نرم‌افزار به مجموعه توابع و کتابخانه‌های کامپایل شده‌ای که تولیدکنندگان نرم‌افزار برای آسان کردن برنامه‌نویسی برای محیط یا سکوی خاصی فراهم می‌کنند و در اختیار برنامه‌نویسان کاربردی قرار می‌دهند گفته می‌شود. به عنوان مثال جهت توسعهٔ محصولات ویندوز و دسترسی به سرویس‌های آن شما باید از کیت ویندوز استفاده کنید.

و اینکه تفاوت بین فریمورک و sdk چیه؟

تفاوت بین چهارچوب (فریم‌ورک) و کیت این است گه کیت برای توسعهٔ یک پلتفرم خاص کمک می‌کند تا شما محصول خود را برای آن هدف توسعه دهید. اما کتابخانه یا فریم‌ورک با اینکه مشابه کیت هستند اما آن‌ها شامل کلاس‌ها، توابع و راهکار‌های بسیار مفیدی برای تکمیل یا حل نیاز‌های جانبی به کار می‌رود. معمولاً توسعهٔ نرم‌افزار‌ها می‌تواند بر اساس کتابخانه و فریمورک‌هایی انجام شود.

برای مثال OpenSSL یک کتابخانهٔ رمزنگاری است.

یا Qt به عنوان یک کتابخانه و فریمورک گرافیکی جهت تولید و توسعهٔ رابط‌های کاربری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

و درC++ چقدر کاربرد دارند؟

و در آخر برای افراد مبتدی مثله خودم برای یادگیری این مباحث(در صورت نیاز) چه راه و روشی رو پیشنهاد می کنید(اگر در ارتباط با این مباحث کتابی هم میشناسید لطفا معرفی کنید).

لطفا کاملا توضیح بدید.??

نه تنها در سی++ بلکه در زبان‌های دیگر هم این موارد کاربرد دارند.

لینک به ارسال
  • 0

جناب اسدزاده ممنون از راهنماییتون

بسیار مفید بود

لطفا در مورد قسمت اخر هم توضیح بدید تا امثال من برای یادگیری این مباحث بدونند که باید از کجا شروع کنند (در آخر برای افراد مبتدی مثله خودم برای یادگیری این مباحث(در صورت نیاز) چه راه و روشی رو پیشنهاد می کنید(اگر در ارتباط با این مباحث کتابی هم میشناسید لطفا معرفی کنید).)

لینک به ارسال
  • 0
در 52 دقیقه قبل، Mehdios گفته است :

جناب اسدزاده ممنون از راهنماییتون

بسیار مفید بود

لطفا در مورد قسمت اخر هم توضیح بدید تا امثال من برای یادگیری این مباحث بدونند که باید از کجا شروع کنند (در آخر برای افراد مبتدی مثله خودم برای یادگیری این مباحث(در صورت نیاز) چه راه و روشی رو پیشنهاد می کنید(اگر در ارتباط با این مباحث کتابی هم میشناسید لطفا معرفی کنید).)

لینکی که دادم پاسخ مرتبط با همون سوأل بود.

این مقالات رو مطالعه کنید:

لینک به ارسال

به گفتگو ملحق شوید

شما همین الآن می‌توانید مطلبی را ارسال و بعداً ثبت‌نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، و با حساب کاربری خود مطلب ارسال کنید.
نکته: مطلب شما قبل از انتشار نیاز به بازبینی توسط میانجی‌گر‌ها دارد.

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از ۷۵ اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• جدید...