رفتن به مطلب
مرجع رسمی سی‌پلاس‌پلاس ایران
  • 0
GornerLabo

جستجوگر برای List View

سوال

درود

فرض کنید یه text field دارم با یه button و یه list view

یه کلمه در text field وقتی تایپ شه با کلیک button تنها اندیکسی از list view نمایش داده بشه که میخوام نه همه اندیکس ها

مثلا: 

if(txtfield.text === "cpp")

فقط اندیکس به فرض 2 نمایش داده بشه بقیه اندیکس های listview حذف بشن.( البته بعد جستجو توی لیست بمونن فقط برای نمایش حذف بشن)

تا جایی که سرچ کردم تو انجمن های خارجی گفته بودن باید filter شه.

آیا فانکشن خاصی داره یا باید کلاسی چیزی در cpp تعریف کرد ؟ یا روش های دیگری هم هست برای سرچ در list view ؟

اگر امکانش باشه کامل راهنمایی کنید ممنون.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

11 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

پست های پیشنهاد شده

• 0

این مثال با پای کیوت هست ولی سخت نیست تبدیلش به نمونه سی پلاس پلاسش میتونی از روی همین یه مثال سی پلاس پلاس برای خودت بنویسی و کارت رو راه بندازی

مثال سرچ در لیست ویو کیو ام ال

لینک به ارسال
  • 0
در در 17 خرداد 1397 در 22:14، بهنام صباغی گفته است :

این مثال با پای کیوت هست ولی سخت نیست تبدیلش به نمونه سی پلاس پلاسش میتونی از روی همین یه مثال سی پلاس پلاس برای خودت بنویسی و کارت رو راه بندازی

مثال سرچ در لیست ویو کیو ام ال

این مثال رو یه سر بزنید جالبتره. فقط نحوه ی پیاده سازی این متد برای دیتابیس هستش ولی listview من در خود فایل qml تعریف شده. شما میتونید راهنمایی کنید به چه نحوی همچین متدی رو پیاده سازی کرد بدون دیتابیس؟

لینک به ارسال
  • 0
در 3 دقیقه قبل، veria.kurdish گفته است :

این مثال رو یه سر بزنید جالبتره. فقط نحوه ی پیاده سازی این متد برای دیتابیس هستش ولی listview من در خود فایل qml تعریف شده. شما میتونید راهنمایی کنید به چه نحوی همچین متدی رو پیاده سازی کرد بدون دیتابیس؟

من نه اون مثال رو ران کردم که خودم فرستادم نه مثال شما رو فقط چیزی که توی یک نگاه سطحی توی مثالی که خودم فرستادم به چشمم خورد داره از تابع

setFilterFixedString

از مدل استفاده میکنه و ورودی تکستی رو میده که میخواد سرچ بشه .

شما این رو تست کردید جواب نداد ؟ اگر نداد چه اروری داد ؟ اصلا همیچن تابعی داشت ؟ دقت کنید به کدی که فرستادم داره توی تکست چنج این رو اعمال میکنه ها شما اعمال کردید ؟

لینک به ارسال
  • 0

از مثالی که فرستادین دو روز بود پی شو گرفتم به جایی نرسیدم چون پایتون کار نکردم تا بدونم سر و تهش چیه ولی امروز اتفاقی این مثال رو دیدم که بسیار کاربردی تره. ولی با دیتابیس کار شده

لینک به ارسال
  • 0
در 1 دقیقه قبل، veria.kurdish گفته است :

از مثالی که فرستادین دو روز بود پی شو گرفتم به جایی نرسیدم چون پایتون کار نکردم تا بدونم سر و تهش چیه ولی امروز اتفاقی این مثال رو دیدم که بسیار کاربردی تره. ولی با دیتابیس کار شده

نه خب نیازی نیست شما پایتون بلد باشید فایل اول کد پایتونش هست که داره مدل رو میسازه میفرسته به کیو ام ال و کد دومی که هست کد کیو ام الش هست من بیشتر تمرکزم روی کد کیو ام الش هست و به شما گفتم قسمت کیو ام الش رو بررسی کنید این تابع رو هم که گفتم اگر حتی یک نگاه ساده به کد کرده بودید میدیدید که توی کیو ام ال فرا خوانی کرده

شما اصلا کد قسمت کیو ام الش رو دیدید ؟ یا فقط باز کردید دیدید پایتون هست بیخیال شدید ؟

لینک به ارسال
  • 0
در هم اکنون، veria.kurdish گفته است :

دیدم پایتونه بی خیالش شدم 

خب یک نگاه به فایل دومی که توی لینک هست بنداز یعنی زیر کد پایتون یه کد کیو ام ال هست اون رو نگاه کن کارت رو راه میندازه به احتمال زیاد .

من دستم بند کاریه وقت نمیکنم خودم مثال بنویسم برات با همین راه بنداز کارت رو اگرم موفق شدی یه gist بذار گیتهاب لینکشو همینجا بذار

لینک به ارسال
  • 0

چشم ولی اون تابعی که گفتی خودش تعریف کرده البته گشتم ولی نبود توی کد

لینک به ارسال
  • 0
در 1 دقیقه قبل، veria.kurdish گفته است :

چشم ولی اون تابعی که گفتی خودش تعریف کرده البته گشتم ولی نبود توی کد

خب بذار کامل توضیح بدم .

ببین اول اومده دوتا لینک داده

لینک اول : https://doc.qt.io/qt-5/qabstractlistmodel.html

لینک دوم : https://doc.qt.io/qt-5/qsortfilterproxymodel.html

که توی یکیشون ابسترکت مدل هست توی یکیشون فیلتر

بعد اومده توی کد پایتونش یه مدل ساخته در واقع یک کلاس مدل ساخته و ایتم ها رو ریخته توش بعد اومده از مدلش شی ساخته بعد پروکسی مدل رو فرستاده به کیو ام ال و از اون استفاده کرده کدش واضح هست نیازم نیست پایتون بلد باشی تا متوجه بشی

لینک به ارسال
  • 0
در 4 دقیقه قبل، veria.kurdish گفته است :

اینم یه مثال عالی همراه با سورس qml

لینک دانلود

خب پس خدا رو شکر مشکل حل شد

لینک به ارسال

به گفتگو ملحق شوید

شما همین الآن می‌توانید مطلبی را ارسال و بعداً ثبت‌نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، و با حساب کاربری خود مطلب ارسال کنید.
نکته: مطلب شما قبل از انتشار نیاز به بازبینی توسط میانجی‌گر‌ها دارد.

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از ۷۵ اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• جدید...