رفتن به مطلب
مرجع رسمی سی‌پلاس‌پلاس ایران

سوال

سلام دوستان،

میشه یه توضیح درمورد لایه های توی کیوت و نحوه استفاده درست از اون بم بدین؟

من دلم میخواد یه فرمی رو جوری طراحی کنم که وقتی ریسایز میشه همه اجزا سرجاشون باشه مخصوصا اگه از کامپیوتر به اندروید میبرمش درست نشون بده خیلی سعی کردم ولی ناقص جلو میرم و واقعا توش موندم 

اگه امکانش هست یه توضیح کوتاه و کلی راجع به لایه ها و اینکه چطور بتونم یه فرم انعطاف پذیر بنویسم برام بدین

مرسی ازهمتون

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

3 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

پست های پیشنهاد شده

• 0
در 20 ساعت قبل، mostafajamali گفته است :

سلام دوستان،

میشه یه توضیح درمورد لایه های توی کیوت و نحوه استفاده درست از اون بم بدین؟

من دلم میخواد یه فرمی رو جوری طراحی کنم که وقتی ریسایز میشه همه اجزا سرجاشون باشه مخصوصا اگه از کامپیوتر به اندروید میبرمش درست نشون بده خیلی سعی کردم ولی ناقص جلو میرم و واقعا توش موندم 

اگه امکانش هست یه توضیح کوتاه و کلی راجع به لایه ها و اینکه چطور بتونم یه فرم انعطاف پذیر بنویسم برام بدین

مرسی ازهمتون

خب قبلش باید اشاره کنید که با چه فناوری فرمتون رو طراحی می‌کنید؟!

با QWidget یا Qt Quick؟ در هر دو حالت ما کنترل‌های لایه‌ای داریم مثل Qt Widgets Layout و Qt Quick Layout در هر کدوم از این موارد نگه‌دارنده‌های مورد نظر رو به کار بگیرید و داخل اون‌ها اشیاء رو مدیریت کنید. پیشنهاد می‌کنم اگه به حوزهٔ موبایل علاقه‌مندین از کیوت‌کوئیک استفاده کنید نه ویجت.

لینک به ارسال
  • 0

راستش برای شروع میخوام از ویجت استفاده کنم تا بعد برم سراغ کویک ولی اصلا نمیتونم فرم ریسپانسیوی طراحی کنم و این باعث درموندگیم شده

لینک به ارسال
  • 0

سلام؛ بد نبود اگر نیَّت شما توسعهٔ‌نرم‌افزارهای-اندروید بوده،‌ از همان فناوری QtQuick استفاده می‌کردید.

خب، برای آشنا شدن به مباحث و روش استفاده از Layoutها تنها راه این‌است که از همان پیوندی‌که آقای‌اسدزاده دادند :

https://doc.qt.io/qt-5/layout.html

شروع کنید و مطالعه‌کنید، خوش‌بختانه این‌بخش‌هم دارای مثال‌های خوبی هست که می‌تونید با تمرین و تست‌وخطاهایی نتایج خوبی بگیرید. کافیه‌که کاربرد هر Layout را متوجه شده و بدانید که در کجا باید استفاده کنید.

قطعه‌ وید‌ئوهایی هم داخل youtude موجود می‌باشد که دیدنش بدنیست :).

لینک به ارسال

به گفتگو ملحق شوید

شما همین الآن می‌توانید مطلبی را ارسال و بعداً ثبت‌نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، و با حساب کاربری خود مطلب ارسال کنید.
نکته: مطلب شما قبل از انتشار نیاز به بازبینی توسط میانجی‌گر‌ها دارد.

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از ۷۵ اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• جدید...