رفتن به مطلب
مرجع رسمی سی‌پلاس‌پلاس ایران
  • 0
mohsenzard67

عدم کامپایل صحیح

سوال

به نام خدا

سلام و وقت بخیر به شما

من تازه کار با qt رو شروع کردم یه کدی نوشتم با کتابخانه استاندارد fstream ، مشکل پیدا کرد اون رو در رویداد کلیک دکمه ای نوشتم پاکش کردم ولی باز وقتی برنامه رو اجرا میکنم همون کار قبلی رو انجام میده انگار من اصلا پاکش نکردم!

علتش چیه و من چطور میتونم همچنین مشکلاتی رو بفهمم و حلشون کنم؟

متشکرم از شما

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

3 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

پست های پیشنهاد شده

• 0
در در 16 فروردین 1398 در 18:56، mohsenzard67 گفته است :

به نام خدا

سلام و وقت بخیر به شما

من تازه کار با qt رو شروع کردم یه کدی نوشتم با کتابخانه استاندارد fstream ، مشکل پیدا کرد اون رو در رویداد کلیک دکمه ای نوشتم پاکش کردم ولی باز وقتی برنامه رو اجرا میکنم همون کار قبلی رو انجام میده انگار من اصلا پاکش نکردم!

متشکرم از شما

توجه داشته باشید که در چنین مواقعی یک بار qmake رو اجرا کنید، مشکل حل خواهد شد.

لینک به ارسال
  • 0
در در 16 فروردین 1398 در 18:56، mohsenzard67 گفته است :

به نام خدا

سلام و وقت بخیر به شما

متشکرم از شما

با سلام

از این دست مشکلات زیاد پیش میاد در حدی که بعد مدتی بدون فکر کردن وقتی مشکل براتون پیش میاد خودکار یک سری کار انجام میدید تا حلش کنید.

ولی این دست مشکلات در برخی مواقع لایه به لایه هستند مثلا یک کار کوچیک در حد qmake میتونه مشکل اضافه کردن فایل جدید رو حل بکنه اما بعضی وقتها که تغییرات توی پروژه زیاده نیاز هست اول clean کنید پروژه رو اما بعضی وقتا این روش هم جواب نمیده مخصوصا وقتی یک فایل ui که مال مدتها پیش هست رو تغییر میدی مثلا یک ویجت پرموت شده به یک کلاس دیگه بعد این پرموت رو تغییر میدید در برخی مواقع نه با clean کردن حل میشه نه به با کیو میک نه حتی با rebuild باید فایل ui که توسط کیوت برای فرم ساخته شده رو پاک کنید مثلا برای MainWindow یک فایل با اسم ui_MainWindow درست میکنه که باید اون رو پاک کنید.

هرکدوم از این موارد مدتها وقت قبلا ازم گرفته تا رفع شدند ولی شما حواستون باشه به همچین مشکلاتی خوردید راه حل‌های اینطوری داره و نیاز هم نیست همه رو انجام بدید مرحله به مرحله انجام بدید تا جایی که مشکلتون حل بشه چون مثلا qmake توی پروژه بزرگ زمان خیلی کمتری نسبت به clean کردن و دوباره بیلد کردن میگیره.

موفق باشید.

لینک به ارسال

به گفتگو ملحق شوید

شما همین الآن می‌توانید مطلبی را ارسال و بعداً ثبت‌نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، و با حساب کاربری خود مطلب ارسال کنید.
نکته: مطلب شما قبل از انتشار نیاز به بازبینی توسط میانجی‌گر‌ها دارد.

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از ۷۵ اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• جدید...