رفتن به مطلب
مرجع رسمی سی‌پلاس‌پلاس ایران
  • 0
GornerLabo

مشکل 7z.dll در Qt

سوال

با سلام و تبریک سال نو 

دوستان برنامه ای دارم که مجبورم از 7z استفاده کنم. دلیل اجبار هم این است که با استفاده از 7z میشه فایل های موجود در آرشیو را مشاهده کرد و در QByteArray ذخیره کرد یعنی لازم به اکسترکت در مسیری از کامپیوتر نیست!

اگر با QProcess بخواییم با 7z.exe فایلی را اکسترکت کنیم ساده س ولی برنامه به شکلی هست که نباید فایل های آرشیو (با فرمت های مختلف 7z , tar و ..) در مسیر کامپیوتر اکسترکت بشن بلکه لازمه در خود برنامه ، لیست فایل های موجود نمایش و ذخیره شوند  و برای هدف برنامه مورد  استفاده قرار بگیرن.

تا جایی که جستجو و پرسش داشتم از دوستان ، میشه با 7z این عمل را انجام داد ولی هیچ داکیومنتی از 7z.dll در رابطه با Qt ندیدم. چون در Qt میشه راحت لیست فایل های موجود را در لیست ویجت ذخیره کرد و مورد استفاده قرار داد.

اگر دوستان راهنمایی داشته باشند ممنون میشم

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

2 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

پست های پیشنهاد شده

• 0

با سلام

کتابخانه‌های زیادی برای کار با فایل‌های فشرده وجود داره و داکیومنت هم دارند میتونید بینشون جستجو کنید ببینید کدوم راه حل مشکل شما رو داره من یه نگاهی کلی کردم یه چیزایی دارند.

این مثال هم اوپن سورس هست میتونید ببینید با کیوت هم نوشته شده :

GitHub - tsujan/Arqiver: Simple Qt archive manager based on libarchive,...

همین کاری که میخواید رو کرده انگار اگر درست یه نگاهی به کدش بندازید حل میشه مشکلتون.

موفق باشید.

لینک به ارسال
  • 0
در 11 دقیقه قبل، بهنام صباغی گفته است :

با سلام

کتابخانه‌های زیادی برای کار با فایل‌های فشرده وجود داره و داکیومنت هم دارند میتونید بینشون جستجو کنید ببینید کدوم راه حل مشکل شما رو داره من یه نگاهی کلی کردم یه چیزایی دارند.

این مثال هم اوپن سورس هست میتونید ببینید با کیوت هم نوشته شده :

GitHub - tsujan/Arqiver: Simple Qt archive manager based on libarchive,...

همین کاری که میخواید رو کرده انگار اگر درست یه نگاهی به کدش بندازید حل میشه مشکلتون.

موفق باشید.

ممنون بررسی میکنم 

مرسی اقای صباغی

لینک به ارسال

به گفتگو ملحق شوید

شما همین الآن می‌توانید مطلبی را ارسال و بعداً ثبت‌نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، و با حساب کاربری خود مطلب ارسال کنید.
نکته: مطلب شما قبل از انتشار نیاز به بازبینی توسط میانجی‌گر‌ها دارد.

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از ۷۵ اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• جدید...