رفتن به مطلب
مرجع رسمی سی‌پلاس‌پلاس ایران
  • 0
mahan

کامپایل برنامه Qt

سوال

سلام دوستان عزیز من یک برنامه qt را کمپایل کردمه ام و فایل exe ساخته شده ولی اصلا باز نمیشه مشکل از چی هست؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

7 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

پست های پیشنهاد شده

• 0

مهندس دیپلوی چیه من دقیقا طبق همون توضیحات انجام دادم و کمپایل شده ولی باز نمیشه؟

لینک به ارسال
  • 0

من توی برنامه از plugin استفاده کردم باید اونم کمپایل بشه؟

لینک به ارسال
  • 0
در 38 دقیقه قبل، mahan گفته است :

مهندس دیپلوی چیه من دقیقا طبق همون توضیحات انجام دادم و کمپایل شده ولی باز نمیشه؟

اگر طبق اون پست عمل کرده باشی پیش نیاز ها و dllهای کیوت کنار برنامه ریخته شده و نیاز هست که اگر از کتابخانه حانبی دیگه‌ای هم استفاده کردید dll و موارد مورد نیاز دیگش رو ‌برای برنامه فراهم کنید.

لینک به ارسال
  • 0
در 18 دقیقه قبل، mahan گفته است :

من توی برنامه از plugin استفاده کردم باید اونم کمپایل بشه؟

ننیدونم منظورتون از پلاگین دقیقا چی هست ولی برای این که برنامه کار بکنه باید پیشنیازهاش کنارش باشه مثل dll های کتابخانه های استفاده شده در برنامه یا مثلا فایل‌های مورد نیاز برای پلاگین‌ها و درایورهای مورد نیاز شما اگر چیزی اضافه کردید طبق مستنداتش عمل کنید تا مشکل برطرف بشه اگر هم مستنداتی ازش در دسترس نیست از مستندات کتابخانه‌های مشابه استفاده کنید.

لینک به ارسال
  • 0

سلام?

با توجه به نوع اپلیکیشنتون که Qt Widgets باشه یا Qt Qtuick باید دیپلوی(deploy) کنید!.

اول برای  Qt Widgets

مَد پروژه رو روی حالت release قرار بدید به این صورت:

f25_setp-1.jpg

و  با توجه به نوع کامپایلری که استفاده می‌‌کنین، خط فرمان مربوطه رو باز کنید.

qb1t_setp-2.jpg

با دستور windeployqt.exe فایلی اجرایی به همین نام اجرا میشه.برای اینکه بتونید اپلیکیشنتون رو در سایر سیستم‌ها اجرا کنید، از این دستور برای ساخت فایل اجرایی استفاده می‌کنیم.  به تصویر زیر دقت کنید:

e7r_setp-3.jpg

در مرحلهٔ بعد باید مسیر پوشهٔ release رو بهش بدید به این صورت:

gskd_setp-4.jpg

اول گفتم برو به پوشهٔ system32 که توی درایو C و پوشهٔ Windows هستش. این پوشه‌ وظیفهٔ اجرا و دسترسی به بعضی از قسمت‌های مختلف ویندوز رو میده!. زیاد راجبش توضیح نمیدم. یکی از این دسترسی‌ها اینکه ما با دستور cd می‌تونیم تغییر مسیر بدیم و از مسیر فعلی بیرون بیایم. 

مسیر پوشهٔ release رو بهش میدم و همونطور که می‌بینید، ما در مسیر گفته شده هستیم. در قدم بعدی باید دستور نهایی رو وارد کنید! پس به این صورت:

k8rw_setp-5.jpg

در نهایت dllها و پوشه‌های مورد نیاز اضافه میشن و اپلیکیشن ما ـماده اجرا بر روی سیستم‌های دیگست.

0m0f_setp-6.jpg

و اما Qt Quick

فقط یک مرحله هستش!.

خط فرمان رو باز کنید(با توجه به نوع کامپایلرتون). و دستورات در تصویر زیر رو وارد کنید:
6eo_setp-1-qtquick.jpg

دقت کنید که بعد از اینکه qmldir-- رو نوشتید، باید اول مسیر کل سورس کد رو بدید و بعد مسیر فایل اجرایی که توی پوشهٔ release هستش(همراه با پسوند مثلا test.exe).

در نهایت فایل‌های مورد نیاز اضافه میشن و اپلیکیشن ما آماده استفاده در سایر سیستم‌هاست.

nknx_setp-2-qtquick.jpg

لینک به ارسال

به گفتگو ملحق شوید

شما همین الآن می‌توانید مطلبی را ارسال و بعداً ثبت‌نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، و با حساب کاربری خود مطلب ارسال کنید.
نکته: مطلب شما قبل از انتشار نیاز به بازبینی توسط میانجی‌گر‌ها دارد.

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از ۷۵ اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• جدید...