رفتن به مطلب
مرجع رسمی سی‌پلاس‌پلاس ایران
  • 0
nima_pw

اجرای پروژه C ساخته شده با cmake

سوال

سلام

من یک پروژه open source دانلود کردم، شبیه سازی یک مقاله هست

باید اجرا کنم و خروجی هاش رو ببینم به زبان C نوشته شده اما با Cmake ساخته شده که تقریبا فهمیدم Cmake چیه اما نتونستم برنامه رو توی Visual Studio اجرا کنم. Cmake رو نصب و خروجی رو برای Visual studio 2017 ساختم اما وقتی اجرا میکنم پیام out of date میده، در جواب build میزنم yes اما faild میشه، No میزنم اجرا نمیشه

از داخل خود Visual Studio هم که توی سرچ هام فهمیدم میشه مستقیما پوشه ای که cmakeList.txt داره رو open کرد، این کارو کردم اما اون بالا کنار فلش سبز رنگ نوشته select startup item و روی current document هست و گزینه دیگه ای نداره و قابلیت اجرا نداره

تصویر فایل های این پروژه رو ضمیمه کردم

0t75_files.jpg

نمیدونم باید چیکار کنم، ممنون میشم راهنمایی کنید.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

3 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

پست های پیشنهاد شده

• 0
در 17 ساعت قبل، nima_pw گفته است :

سلام

من یک پروژه open source دانلود کردم، شبیه سازی یک مقاله هست

باید اجرا کنم و خروجی هاش رو ببینم به زبان C نوشته شده اما با Cmake ساخته شده که تقریبا فهمیدم Cmake چیه اما نتونستم برنامه رو توی Visual Studio اجرا کنم. Cmake رو نصب و خروجی رو برای Visual studio 2017 ساختم اما وقتی اجرا میکنم پیام out of date میده، در جواب build میزنم yes اما faild میشه، No میزنم اجرا نمیشه

از داخل خود Visual Studio هم که توی سرچ هام فهمیدم میشه مستقیما پوشه ای که cmakeList.txt داره رو open کرد، این کارو کردم اما اون بالا کنار فلش سبز رنگ نوشته select startup item و روی current document هست و گزینه دیگه ای نداره و قابلیت اجرا نداره

تصویر فایل های این پروژه رو ضمیمه کردم

0t75_files.jpg

نمیدونم باید چیکار کنم، ممنون میشم راهنمایی کنید.

خطای out of date به تنهایی برای شناسایی مشکل کافی نیست، ظاهراً باید چیزی رو به‌روز‌رسانی کنید.

مشخصات پروژه (لینک برای بررسی) همچنین نسخهٔ VS و CMake رو ارسال کنید تا بتونیم بیشتر بررسی کنیم.

لینک به ارسال
  • 0

سلام،

ممنون از پاسخ شما.

ویژوال استودیو ویرایش ۲۰۱۷

ابزار CMake نسخه 3.13.2 (GUI)

فایل برنامه: DTAEA.zip - آپلود عکس و فایل رایگان

لینک به ارسال
  • 0
در در 8 دی 1397 در 12:38، nima_pw گفته است :

سلام،

ممنون از پاسخ شما.

ویژوال استودیو ویرایش ۲۰۱۷

ابزار CMake نسخه 3.13.2 (GUI)

فایل برنامه: DTAEA.zip - آپلود عکس و فایل رایگان

هم در ویندوز و هم در لینوکس و مک این پروژه رو تست کردم و هیچ مشکلی در حین کامپایلر نداره.

از MinGW استفاده نکنید، با MSVC x64 بیلدش کنید.

روالش هم این هست که cmake رو اجرا کنی، مسیر سورس پروژه رو بهش تعریف و در بخش کامپایلر MSVC 2017 x64 رو انتخاب و بسازیش.

در نهایت فایل ALL_BUILD.vcxproj ساخته خواهد شد و می‌تونید با VS کامپایلش کنید.

اینم خروجی موفقیت آمیز برای من :

The C compiler identification is MSVC 19.16.27025.1
The CXX compiler identification is MSVC 19.16.27025.1
Check for working C compiler: C:/Program Files (x86)/Microsoft Visual Studio/2017/Professional/VC/Tools/MSVC/14.16.27023/bin/Hostx86/x64/cl.exe
Check for working C compiler: C:/Program Files (x86)/Microsoft Visual Studio/2017/Professional/VC/Tools/MSVC/14.16.27023/bin/Hostx86/x64/cl.exe -- works
Detecting C compiler ABI info
Detecting C compiler ABI info - done
Detecting C compile features
Detecting C compile features - done
Check for working CXX compiler: C:/Program Files (x86)/Microsoft Visual Studio/2017/Professional/VC/Tools/MSVC/14.16.27023/bin/Hostx86/x64/cl.exe
Check for working CXX compiler: C:/Program Files (x86)/Microsoft Visual Studio/2017/Professional/VC/Tools/MSVC/14.16.27023/bin/Hostx86/x64/cl.exe -- works
Detecting CXX compiler ABI info
Detecting CXX compiler ABI info - done
Detecting CXX compile features
Detecting CXX compile features - done
Configuring done
Generating done

لینک به ارسال

به گفتگو ملحق شوید

شما همین الآن می‌توانید مطلبی را ارسال و بعداً ثبت‌نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، و با حساب کاربری خود مطلب ارسال کنید.
نکته: مطلب شما قبل از انتشار نیاز به بازبینی توسط میانجی‌گر‌ها دارد.

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از ۷۵ اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• جدید...