رفتن به مطلب
مرجع رسمی سی‌پلاس‌پلاس ایران
  • 0
سید معین حسینی

درخواست راهنمایی برای شروع مطالعه در زمینه IoT

سوال

سلام خدمت اساتید محترم

من مدتی هست که در زمینه اینترنت اشیاء کنجکاو شدم و تصمیم دارم کمی در این مورد اطلاعات جمع‌آوری کنم. اطلاعاتی از قبیل پیش‌نیاز‌های مورد نیاز برای شروع فعالیت در این زمینه، زبان‌های برنامه‌نویسی که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و هر چیزی نیاز هست در مورد اینترنت اشیاء بدونم. ممنون میشم اطلاعات خودتون رو با من به اشتراک بگذارید. با تشکر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

3 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

پست های پیشنهاد شده

• 0
در 2 ساعت قبل، سید معین حسینی گفته است :

سلام خدمت اساتید محترم

من مدتی هست که در زمینه اینترنت اشیاء کنجکاو شدم و تصمیم دارم کمی در این مورد اطلاعات جمع‌آوری کنم. اطلاعاتی از قبیل پیش‌نیاز‌های مورد نیاز برای شروع فعالیت در این زمینه، زبان‌های برنامه‌نویسی که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و هر چیزی نیاز هست در مورد اینترنت اشیاء بدونم. ممنون میشم اطلاعات خودتون رو با من به اشتراک بگذارید. با تشکر

سلام،

یک مقاله‌ای راجع به منابع مرتبط با اینترنت اشیاء در بخش بلاگ ارسال شده که عنوانش هست (منابع یادگیری مبحث اینترنت اشیاء (IoT) برای توسعه‌دهنده‌گان)

با توجه به منابعی که موجود هست و با توجه به تجربیاتی که من در این زمینه دارم، زبان‌های برنامه نویسی مرتبط با این حوزه C++ و Python، جاوا، پی اچ پی و جاوا اسکریپت بیشترین استقبال رو دارند. البته زبان‌های دیگه‌ای هم در این زمینه کاربرد دارن اما به خاطر ارتباط بین سخت‌افزار و نرم‌افزار C/C++ بسیار مناسب هستند.

در مورد ابزار‌ها و محیط‌های توسعه Qt Creator بسیار کارآمد هست. همچنین استفاده از GraphQL رو هم پیشنهاد می‌کنم (فناوری بسیار خوبی در حوزه کار با وب سرویس‌ها هستش). در مورد بورد‌ها Rpi خوبه اما جدیداً بورد Tinker ساخت Asus سرو صدای زیادی کرده که بسیار قدرتمند هست که میشه گفت Rpi پیش این یک اسباب‌بازی هست، اما از ایراد‌های Tinker Board میشه به مشکلات پشتیبانی نرم‌افزاری و تیم پشتیبانی ضعیفش اشاره کرد.

لینک به ارسال
  • 0
در ۱ ساعت قبل، کامبیز اسدزاده گفته است :

در مورد بورد‌ها Rpi خوبه اما جدیداً بورد Tinker ساخت Asus سرو صدای زیادی کرده که بسیار قدرتمند هست که میشه گفت Rpi پیش این یک اسباب‌بازی هست، اما از ایراد‌های Tinker Board میشه به مشکلات پشتیبانی نرم‌افزاری و تیم پشتیبانی ضعیفش اشاره کرد.

برد های رزبری پای چطور هستن؟ چیزایی که اطرافم می‌شنوم اینطور جلوه میده که بیشتر رزبری پای کار میکنن

لینک به ارسال
  • 0
در 10 دقیقه قبل، سید معین حسینی گفته است :

برد های رزبری پای چطور هستن؟ چیزایی که اطرافم می‌شنوم اینطور جلوه میده که بیشتر رزبری پای کار میکنن

من خودم ازشون استفاده کردم از نسخه ۳، خوب هستش اما زیاد قوی نیست و نمیشه انتظار زیادی ازش داشت. همین در حد رد و بدل کردن دیتا بد نیست.

لینک به ارسال

به گفتگو ملحق شوید

شما همین الآن می‌توانید مطلبی را ارسال و بعداً ثبت‌نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، و با حساب کاربری خود مطلب ارسال کنید.
نکته: مطلب شما قبل از انتشار نیاز به بازبینی توسط میانجی‌گر‌ها دارد.

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از ۷۵ اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• جدید...