رفتن به مطلب
مرجع رسمی سی‌پلاس‌پلاس ایران

سوال

سلام, یک سوال که ذهن منو چند وقته به خودش درگیر کرده این هست که:

الان اگر شما برنامه نویسی رو کامل و بدون مشکل بلد باشی اولین حرکتی که میکنید برای پول در آوردن چیه؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

5 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

پست های پیشنهاد شده

• 0

سلام 

اگه تجربه  خیلی بالایی داشته باشم و با فکر به همه مسائلش دست به کار می شم و اپلیکیشنی می نویسم که محبوبیت پیدا کنه از این طریق پول خوبی میشه در آورد مخصوصا اگه محبوبیتش هر روز بیشتر بشه.

به عنوان مثال اینستاگرام 

محبوبیت زیادی داره بین کاربران و هر روز این محبوبیت بیشتر می شه.

لینک به ارسال
  • 0

سلام 

در 32 دقیقه قبل، CISCO گفته است :

اگر شما برنامه نویسی رو کامل و بدون مشکل بلد باشی

اول بگم که شما نمیتونید بدون داشتن تجربه عملی و واقعی ، توانایی نوشتن کد های با کیفیت و Stable داشته باشید. و حتما باید در پروژه های واقعی و بزرگ شرکت کنید.

در 33 دقیقه قبل، CISCO گفته است :

اولین حرکتی که میکنید برای پول در آوردن چیه

گفتم که ! برنامه نویسی بدون تجربه و تلاش های مستمر نشدنی هست. پس به این راحتی نباید انتظار درآمد زایی داشته باشید. 

اما میتونید کار هایی اعم از نوشتن پروژه های جدید ... و ثبت خلاقیت های جدید انجام بدید.

مثل یه نمونه از پیشنهادی که دوستمون دادن @mohamad ... و مثالی که درباره انیستاگرام زدن. 

و اما یک سری پیشنهاد :

1. سعی کنید با استارت آپ های کوچک و نوپا همکار بشید و شراکت کنید.
  2. پروژه های داخل Gitlab و Github را دنبال کنید. معمولا بیشتر پروژه ها دارای یه لیست به اسم TODO هستن ، شما میتونید با کامل کردن اونا به تجربه های برنامه نویسی خودتون اضافه کنید. و همچنین رزومه ی خودتون.
  3. جهت کارآموزی به شرکت های برنامه نویسی معتبر برید. برای پیدا کردن این شرکت ها میتونید از طریق آگهی های استخدامی که داخل سایت های کاریابی مثل جابینجا استفاده کنید
  4. پروژه های درحال تست و unstable رو بررسی کنید و سعی کنید باگ های برنامه ها را پیدا و باگ ها را برطرف کنید. 

و رفته رفته سعی کنید بر علم برنامه نویسی و دانش خودتون توی برنامه نویسی بی‌افزایید. 

لینک به ارسال
  • 0
در 40 دقیقه قبل، CISCO گفته است :

الان اگر شما برنامه نویسی رو کامل و بدون مشکل بلد باشی اولین حرکتی که میکنید برای پول در آوردن چیه؟

با سلام

اولین چیزی که بعد یاد گرفتن درست درمون برنامه نویسی باید توی خودت تغییر بدی همینه که دیدت فقط درآوردن پول نباشه.

البته این به این معنی نیست که پول بده یا نباید بابت کاری که میکنیم پول بگیریم. بلکه فقط نباید کار کنی که پول در بیاری وقتی حرفه‌ای میشی که دیدگاهت تغییر کنه و کار رو برای یک هدف والاتر انجام بدی مثلا یکی کار میکنه در مسیر علم پیش میره و بابت کاری که میکنه پول خوبی هم میگیره .

یکی داره یک کار ارزشی میکنه و با قدرت و مطالعه پیش میره و در راه خدا کار میکنه اونم پول خوبی میگیره.

ولی یکی هم هست که فقط دنبال پوله و همینقدر کوچیک فکر میکنه و تا اواخر عمرش همش همینطور پیش میره.

برای تمام این مواردی که گفتم آدمای واقعی در نظر دارم ولی اسم نمیتونم بیارم.

لینک به ارسال
  • 0
در 4 ساعت قبل، CISCO گفته است :

سلام،

بستگی داره با چه دیدگاهی بهش نگاه کنید. دیدگاه‌های متفاوتی وجود داره، ممکنه شما دیدگاهی داشته باشید که فعلاً دنبال به دست آوردن بحث مادی یا مالی اون نباشید. این بحثِ جداگانه‌ای داره و چون شما سوالت در رابطه به سریع به پول رسیدن هست بنابراین پیشنهاد‌های زیر رو دارم:

1. از روش‌های عامیانه تبعیت کنید! برای مثال استخدام در یک شرکت یا تیم برنامه‌نویسی و مشارکت در پروژه‌ها بر اساس تجربهٔ شما و نیاز اون شرکت یا تیم و در نهایت دریافت دست مُزد.
  2. اگر شما به دانشتون بسیار مطمئن و مسلط هستید می‌تونید با تفکر، کمی تحمل و کوشش استارت‌آپِ کسب‌و‌کار خودتون رو راه‌اندازی کنید. این روش کمی دشوار هست چون می‌تونه ایده یا هدف شما بلند مدت باشه و تا یک زمان مشخصی به هیچ درآمدی نرسید و مُدام مجبور به توسعهٔ اون باشید. (مرتبط با مباحث کسب‌و‌کار) هستش که میشه در این حوزه بیشر نظر داد.
  3. اما اگه من خودم رو با این تصور که همین امروز توی برنامه‌نویسی به درجه‌ای رسیدم که می‌تونم همه نیاز‌های یک نرم‌افزار رو حل کنم، روش ترکیبی رو اجرا می‌کنم؛ یعنی سعی می‌کنم یک برنامه‌ریزی داشته باشم برای راه‌اندازی استارت‌آپ خودم و در کنار اون مشارکت در انجام پروژهٔ اشتراکی هم به عنوان کمک به یک هدف دیگه توسط افراد دیگه و تامین نیاز‌های مالی برای اهداف خودم و از طرفی کسبِ تجربه جهت استفاده بر روی استارت‌آپ شخصیم.

لینک به ارسال
  • 0

معمولا کسانی که مهارتشون در حد خوب یا متوسط به بالاست سرشون به اندازه کافی شلوغ است (درآمد مناسب دارن) و دیدشون نسبت به برنامه نویسی و شغلشون صرفا درآمدش نیست. بیشتر این مسئله مطرح می‌شه که بتونن یک ابزار مفید بسازن تا واقعا بدرد بخور باشه و مشکل عده زیادی رو حل کنه با اینکه هدف پول نیست اما ساخت همین ابزار مفید و حل کردن مشکل عده‌ای به همراهش درآمدی هم خواهم داشت. بنده هم استثنا نیستم و همین مسئله برام مطرح است.

لینک به ارسال

به گفتگو ملحق شوید

شما همین الآن می‌توانید مطلبی را ارسال و بعداً ثبت‌نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، و با حساب کاربری خود مطلب ارسال کنید.
نکته: مطلب شما قبل از انتشار نیاز به بازبینی توسط میانجی‌گر‌ها دارد.

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از ۷۵ اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• جدید...