رفتن به مطلب
مرجع رسمی سی‌پلاس‌پلاس ایران

امتیاز دادن به این موضوع:

پست های پیشنهاد شده

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام

صرفا از این جهت این سوال را میپرسم که خب تا اینجای مطلبی که نوشتین برای بسیاری از افراد، همان طور خودتون گفتین دیوانگی بنظر میرسه پس چرا یکم این دیوانگی بیشتر نباشه؟.

این امکان رو هم بررسی کردین که آیا میشه جاوااسکریپت سمت فرانت رو هم با سی++ بزنیم زمین؟

یعنی یک سیستم کاملا سی++ رو بشه برای برنامه نویسی تحت وب پیاده کرد؟

حتما ازاین که مثلا نودجی.اس هم بسیار سرعت خوبی داره و سروصدای خوبی هم به پا کرده که جاوااسکریپت در دوسمت برنامه نویسی وب وارد شده و سریعت بخشیده و.... هم زیاد شنیدین، ولی خب در بحث سرعت هنوز سی و سی++ رو نمیتونن رد کنن.

مشتاق خوندن پستهای بعدی تون هستم.

ویرایش شده در توسط mahdikhi
  • پسندیدن 1

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 21 ساعت قبل، mahdikhi گفته است :

سلام

صرفا از این جهت این سوال را میپرسم که خب تا اینجای مطلبی که نوشتین برای بسیاری از افراد، همان طور خودتون گفتین دیوانگی بنظر میرسه پس چرا یکم این دیوانگی بیشتر نباشه؟.

سلام،

منظور از دیوانگی این هست که اکثراً در دنیای وِب با وجود زبان‌هایی مثل php و غیره اینطور در نظر داشته باشند که خب مگه می‌شه با سی++ چنین برنامه‌هایی رو هم طراحی کرد؟ خب این برمی‌گرده به اطلاعات کمی که داریم! برای مثال ما از ابتدای شروع یادگیری سی++ اینطور فکر می‌کنیم که سی++ فقط یک زبان دانشگاهی برای پاس کردن چهارتا نمرهٔ درسی هست!

برای اینکه حقایق پنهان این زبان رو بشناسیم این پست رو قبلاً آماده کردم.

برای مثال کافیه یک تحقیق صورت بگیره که سایت‌های بزرگی مثل فیسبوک، آمازون، گوگل و غیره اساسشون با سی++ هست. این کار منطقی و دلایل خودش رو داره (

جاوا اسکریپت همیشه به عنوان یک ابزار خوب در سمت فرانت‌اند مطرح هست. منظور از سی++ این نیست که فرانتش رو هم با سی++ بنویسیم! طبیعتاً شما وقتی با Php یا موارد دیگر وب‌سایتی رو طراحی می‌کنید بخش فرانت و بک‌اندش رو جدا از هم ترکیب خواهید کرد.

در این روش هم سمت رابط‌کاربری با HTML5, CSS3, JavaScript, Angular.JS و غیره امکان پذیر است. تمامی کد‌های منطقی سمت سی++ نوشته میشه که طبیعتاً نسبت به دیگر زبان‌ها مزایا و کیفیت خودش رو داره.

بستگی داره منظورتون از سیستم کامل چی باشه!

برای مثال یک وب‌سرور رو کامل می‌شه پیاده سازی کرد! اما طبیعتاً یک وب‌سایتی که شامل یک ظاهر از طراحی قالب شیک و یا گزینه‌های سمت کاربری هست (این دیوانگیه که با سی++ پیادش کنی) چون JS و HTML برای این کار ساخته شده! بنابراین شما می‌تونی با سی++ بک‌اند وب رو توسعه بدی و بقیه موارد رو با فناوری‌های مرتبط با خودش.

حتما ازاین که مثلا نودجی.اس هم بسیار سرعت خوبی داره و سروصدای خوبی هم به پا کرده که جاوااسکریپت در دوسمت برنامه نویسی وب وارد شده و سریعت بخشیده و.... هم زیاد شنیدین، ولی خب در بحث سرعت هنوز سی و سی++ رو نمیتونن رد کنن.

نود‌جی‌اِس ذاتاً در جاهایی که کم میاره با سی++ قابل توسعه هست. اما خب وقتی شما می‌تونی با سی++ مستقیم وارد بحث توسعهٔ وب بشی دیگه نگرانی کارایی نخواهی دات. البته اشاره کنم ماهیت سرعت در برنامه‌های تحت وب ذاتاً فقط بحث زبان نیست! برای مثال بحث‌های چند‌نخی، پردازش‌های موازی و غیره همه مهم هستند. حتی ممکنه شما با سی++ بهترین کد و سریع‌ترین نوعِش رو بنویسی اما با وجود یک کد خیلی ساده اما بد در سمت JS یا HTML از کارایی برنامه به شدت بکاهی!

این مقاله صرفاً یک مقالهٔ آزمایشی بود، در مورد فریم‌ورک‌های قدرتمند سی++ به زودی به معرفی انواع آن‌ها و روش‌های توسعهٔ وب اشاره خواهد شد که طبیعتاً می‌توان به این نتیجه رسید که نه تنها دیوانگی نیست، بلکه ما با یک روند توسعه و فناوری‌های جدیدی مواجه هستیم.

• پسندیدن 1

لینک به ارسال

استاد شما برای  cms که ساختید از چه کتابخونه ای استفاده کردید؟

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، andeh گفته است :

استاد شما برای  cms که ساختید از چه کتابخونه ای استفاده کردید؟

این یک نسخهٔ مفهومی هست، نسخه‌ای که در زمان ارسال پست بر روی وب‌سایت ساخته شده با استفاده از Qt و Cutelyst بود.

نسخهٔ بعدی از اون باز به عنوان مفهومی بر اساس Drogon Framework ساخته شده، و نسخه‌ای هم بر اساس Boost در دست توسعه هست.

• پسندیدن 1

لینک به ارسال
در در 28 آبان 1397 در 12:34، کامبیز اسدزاده گفته است :

JS

سلام

من متوجه نشدم

الان باید برای طراحی شبکه ++C و بک اند، چجوری باید کار کنیم و چه مبحثی را دنبال کنیم؟؟

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، smsn گفته است :

سلام

من متوجه نشدم

الان باید برای طراحی شبکه ++C و بک اند، چجوری باید کار کنیم و چه مبحثی را دنبال کنیم؟؟

درود،

منظور از این مقاله آموزش ساخت یک وب‌سایت نیست، صرفاً برای اطلاع‌رسانی جهت آشنایی با امکان این کار در سی++ بود.

برای نحوهٔ کار و ساخت و ساز یک وب‌سایت تحتِ سی‌پلاس‌پلاس در فرصتی مناسب آموزش‌هایی ارائه خواهد شد.

لینک به ارسال
در در 22 اسفند 1399 در 11:31، کامبیز اسدزاده گفته است :

درود،

منظور از این مقاله آموزش ساخت یک وب‌سایت نیست، صرفاً برای اطلاع‌رسانی جهت آشنایی با امکان این کار در سی++ بود.

برای نحوهٔ کار و ساخت و ساز یک وب‌سایت تحتِ سی‌پلاس‌پلاس در فرصتی مناسب آموزش‌هایی ارائه خواهد شد.

چگونه وقتی این آموزش منتشر شد، خبردار بشوم؟

لینک به ارسال
در هم اکنون، smsn گفته است :

چگونه وقتی این آموزش منتشر شد، خبردار بشوم؟

در همین وب‌سایت اطلاع‌رسانی خواهد شد.

لینک به ارسال

با کمی تحقیق در مورد ویژگی‌های سمت وب  تحت Fast-CGI, uWSGI, DJango, ClearSilver و موارد مرتبط با آن‌ها سعی کردم تا صفحهٔ بسیار ساده‌ای از HTML را توسط سی‌پلاس‌پلاس هندل کنم.

اخه چجوری یه خورده بیشتر توضیح بدید یا راهنمایی کنید یا از منابع خارجی لینک بدید 2 ساله منتظریم.

• سردرگم 1

لینک به ارسال
در 16 ساعت قبل، سید محمد گفته است :

با کمی تحقیق در مورد ویژگی‌های سمت وب  تحت Fast-CGI, uWSGI, DJango, ClearSilver و موارد مرتبط با آن‌ها سعی کردم تا صفحهٔ بسیار ساده‌ای از HTML را توسط سی‌پلاس‌پلاس هندل کنم.

اخه چجوری یه خورده بیشتر توضیح بدید یا راهنمایی کنید یا از منابع خارجی لینک بدید 2 ساله منتظریم.

خب دوست عزیز بار‌ها در این باره صحبت کردیم!
به دنبال Qt, Cutelyst و Drogon برید متوجه می‌شید، این‌ها کلی مستند دارند و شما ۲ ساله منتظری؟ ?

لینک به ارسال

الان خوده این سایت با چه زبانی نوشته شده

لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، kaveh گفته است :

الان خوده این سایت با چه زبانی نوشته شده

سلام،

اگر منظور شما iostream.ir هست، این تحت سیستم IPS هستش، با Php نوشته شده.

لینک به ارسال

سلام ! واقعا از این مطلب لذت بردم بسیار متشکرم

ممنون می شم که دوره ی برنامه نویسی بک اند با c++ را زودتر استارت کنید

• تشکر شده 1

لینک به ارسال

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• جدید...