میزبانی فایلمحیط توسعه کیوت کریتور

تاریخ انتشار : 1396/11/25 00:00موضوعات : محیط‌های توسعه0 : نظرها

قدرتمند ترین محیط برنامه نویسی که انحصارا برای زبان C++ تولید شده است و قابلیت های فراوانی را دربر دارد و در جدول مقایسه ویرایش و ویژگی های آن مشخص است، این نرم افزار یک محیط برنامه نویسی متن باز (open source ) است که مجموعه‌ای از کتابخانه‌ها و سرآیندهای نوشته‌شده به زبان  ++C  را شامل می شودکه به برنامه‌نویس امکان توسعه آسان نرم‌افزارهای کاربردی را می‌دهد همچنین، مهم ترین ویژگی این برنامه این است که برنامه های نوشته شده با این IDE قابلیت اجرا و پشتیبانی در طیف وسیعی از سیستم عامل ها نظیر ویندوز، لینوکس، مک و حتی تلفن های همراه نظیر سیتسم عامل سیمبین را داراست و یکی از نکات مهم این نرم افزار پشتیبانی از زبان های برنامه نویسی نظیر QML, CSS & JavaScript می باشد.


ادامه مطلب

کتابخانه Qt همراه با محیط توسعه Qt Creator

تاریخ انتشار : 1396/11/24 00:00موضوعات : کیوت0 : نظرها

همانطور که میدانید کتابخانه Qt از پلتفرم های مختلف با کامپایلر هایی که شامل نسخه های متفاوتی هستند پشتیبانی میکند، بنابراین بسیاری از دوستان برای اینکه انتخاب صحیح را در رابطه با محیط توسعه مرتبط با کیوت انجام دهند پیشنهاد میکنم طبق توضیحات زیر عمل کنند.


ادامه مطلب

کامپایلر GCC

تاریخ انتشار : 1396/11/6 00:00موضوعات : کامپایلر0 : نظرها

مجموعه کدمترجم‌های گنو یا «کلکسیون کامپایلرهای گنو» (GNU Compiler Collection) که به اختصار GCC نیز خوانده می‌شود، مجموعه‌ای از کامپایلرها برای زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف است که بوسیله پروژه گنو بوجود آمده است. جی‌سی‌سی یکی از کلیدی‌ترین اعضای سلسله‌برنامه‌های گنو (به انگلیسی: Gnu ToolChain) است. جی سی سی در ابتدا فقط کامپایلری استاندارد برای سیستم گنو بود ولی امروزه در بسیاری از سیستم‌عامل‌های مشابه یونیکس از آن استفاده می‌شود؛ مانند گنو/لینوکس، خانواده بی‌اس‌دی، اواس ایکس. همچنین جی‌سی‌سی برای معماری‌های سخت‌افزاری مختلف نیز پورت شده است.


ادامه مطلب

کامپایلر (کلنگ) LLVM

تاریخ انتشار : 1396/6/20 23:30موضوعات : کامپایلر0 : نظرها

کامپایلر کلَنگ (Clang) یک مترجم روبه جلو برای زبان‌های برنامه نویسی C و ++C و Objective-C و ++Objective-C می‌باشد که از LLVM بعنوان زیر ساخت روبه عقب استفاده می‌کند. آرمان کلنگ این است که جایگزین کامپایلر جی‌سی‌سی شود. کلنگ بصورت کاملاً متن باز توسعه میابد و توسط کمپانی‌های بزرگی مانند گوگل و اپل پشتیبانی می‌شود.


ادامه مطلب

کتابخانه بوست (Boost)

تاریخ انتشار : 1396/2/2 10:30موضوعات : کتابخانه ها0 : نظرها

کتابخانه ی Boost منبعی از کتابخانه ی قابل حمل و آزاد ++C را فراهم می‌کند که  از اصطلاح Peer-Reviewed پشتیبانی می‌کند.


ادامه مطلب

کتابخانه Poco

تاریخ انتشار : 1395/5/24 02:41موضوعات : پوکو0 : نظرها

به طور کلی این کتابخانه توسط شرکت appinf تولید و انتشار یافته همانند Digia که برای کتابخانه Qt فعالیت میکنه. هدف از این کتابخانه در مرحله اول فراهم نمودن کلاس های قدرتمند و تخصصی برای شبکه و اینترنت هستش در مراحل بعد میتونید از موارد ذکر شده در لیست نیز استفاده کنید.


ادامه مطلب