وبلاگ تخصصی جامعه برنامه‌نویسی مدرن آی او استریم

آخرین پست‌های مرتبط با فناوری و برنامه نویسی مدرن در این بخش در اختیار شما قرار می‌گیرد.خلاصه‌ای از نشست جهانی کیوت ۲۰۱۷


نویسنده: کامبیز اسدزاده
تاریخ انتشار : 1396/7/25 12:40 /   /  موضوعات : عمومی دفعات بازدید : 441  

خلاصه ای از دو روز اجلاس مشارکت کنندگان٬ روز آموزش توسط شرکت KDAB و دو روز از نشست جهانی کیوت ۲۰۱۷

بیش از یک هزار نفر٬ سخنرانی باشکوه٬ دوازده حامی و حزب‌های مختلف دیگر که در طول چهار روز برگزار شده است٬ اول از همه تشکر و قدردانی از تیم اصلی رویداد صورت گرفته است که ماریا٬ کارل٬ میرا٬ انو٬ ماکسیمیلین٬ کاتیا و هنری. این بچه ها واقعا مصمم و کار بلد هستند.

 خلاصه‌ای از نشست جهانی کیوت ۲۰۱۷

و حامیان٬ هر یک از ۲۰ حامی مالی همگی شایسته تشکر و احترام هستند.

مطمئنا این رویداد فقط با تیم اصلی رخ نداده است٬ نزدیک به ۵۰ نفر از شرکت کیوت تا حدودی در کار ساخت و ساز٬ پیگیری ثبت نام مدرن٬ نسخه های نمایشی٬ فیلم برداری مشتری و تیم شبانه شرکت داشته اند که علاوه بر این افرادی برای تشکر از جمله همکاران برای محل برگزاری٬ بی بی سی٬ مدیریت رویداد٬ سازندگان تصویر برداری در صحنه حضور داشته اند که خالی از لطف نیستند.

این رویداد توسط خود مردم ساخته شده است٬ احساسی که در این میان بی بی سی آن را برای مردم ایجاد کرده است آن‌ها را بیش از هر چیز در این روزها خوشحال کرده است که یک انرژی مثبت بسیار خوبی در پیرامون وجود داشت که در هر بار زمان استراحت در محل برگزاری احساس می‌شد. اما قبل از اینکه این پست به برنده جایزه آکادمی تبدیل شود٬ بیایید به برخی از لحظات خوب این رویداد بپردازیم.

سخنرانی‌های مهم!

دیدن سالن بزرگ از C01 که پر از نکاتی بود که در تمام طول حضور در آنجا می‌توان به یاد داشت. در طول دو صبح چند سخنرانی عالی وجود داشت٬ ابتدا مدیر عامل کیوت٬ جوها٬ یک دید کلی راجع به جایی که کیوت در حال حاضر در آن قرار دارد ارائه داد.

خلاصه‌ای از نشست جهانی کیوت ۲۰۱۷

دکتر استیون گلدفار ٬ همه را به محدویدت دانش اشاره کرد و توضیح داد که ما چطور چیزهای بزرگ و کوچک را میبینیدو به هر حال آیا می‌دانستید که CERN با استفاده از کیوت توسعه های بسیار زیادی تحت کیوت داشته است؟

خلاصه‌ای از نشست جهانی کیوت ۲۰۱۷

بعد از اینکه استیو سِن را ترک کرد٬ معرفی لیندا لیوکاس آغاز شد. تمامی رویدادهای اصلی کیوت طرفداری لیندا قبل از این رویداد بوده اند. اما سخنرانی او بیش از هر کسی بود که در این رویداد راجب آن صحبت شده است. انرژی و قلب او برای آموزش کامپیوتر برای بچه ها است٬ منطق و برنامه نویسی٬ ترکیبی بسیار قوی و قابل قبول را برای او به وجود آورده است.

خلاصه‌ای از نشست جهانی کیوت ۲۰۱۷

و اما سخنان کوتاه از مشتریان بزرگ کیوت٬ که چگونه آنها جهان در حال تغییر مربوط به صنایع خود را می‌بینند. شرکت هایی همچون Daimler, Panasonic ITS, Hasseblad, Quantitative Imaging System, Amazon Lumberyard و Qualcomm همه گفتند که چطور آن ها کیوت را به عنوان قلب محصولات خود دارند.

خلاصه‌ای از نشست جهانی کیوت ۲۰۱۷

خلاصه‌ای از نشست جهانی کیوت ۲۰۱۷

در روز دوم تصمیم بر آن شد که یک سخنگوی با انرژی بالا در نظر گرفته شود تا روزی پر انرژی تر را برای شرکت کنندگان ارائه دهند. ایگور بیکر٬ مرد ریاضی در جهان از مردان دیوانه ای بود که این سخنرانی را آغاز کرد و برای شرکت کنندگان موارد بسیار زیادی را که راجب آن ها فکر می‌کند بازگو کرد.

خلاصه‌ای از نشست جهانی کیوت ۲۰۱۷

لحظه ای که بسیاری منتظر آن بودند٬ زمانی بود که هرب ساتر در مورد برخی از ایده هایی که او شخصا در آینده ++C داشته است سخنرانی کرد. برخی از جملات او این بود که (زندگی بسیار کوتاه است که زمان برا نوشتن کلاس های پایه انتزاعی صرف کنیم). بنابراین بهبود‌هایی که در آینده برای سی++ صورت خواهد گرفت بسیار مهم هستند.

خلاصه‌ای از نشست جهانی کیوت ۲۰۱۷

جلسات و نمایشگاه

گذشته از سخنرانی ها دو روز صرف ارائه از طرح‌های گرافیکی شد که با وجود QML مزایایی برای توسعه کسب و کار ها مطرح شد. ایده این بود که چیزی را برای همه داشته باشیم. در این میان کسی راجب نشست جهانی ۲۰۱۵ کیوت به نکته ای اشاره کرد که در آن زمان در حال رفت به سمت بحث صنعت خودرو بود. اکنون این بحث در سال جاری در قالب یک ماشین مفهومی با نام Daimler EQ را روی زمین گذاشته و سخنرانان عمده صنعت خودرو سازی که در مورد آن کاملا متقاعد شده بوند و مشتاقانه منتظر آن هستند که در سالهای آینده در زمین پزشکی و اتوماسیون این اتفاق‌ها بیافتد.

خلاصه‌ای از نشست جهانی کیوت ۲۰۱۷

خلاصه‌ای از نشست جهانی کیوت ۲۰۱۷

 

حامیان این رویداد : KDAB, e-gits, froglogic, ICS, Luxoft, ISB, mapbox, Intel, basysKom, IncreBuild, Link Motion, Viking Software, Esri, HARMAN, woboq, Toradex, Witekio, Garz & Fricke


منبع: qt.io


<p>کامبیز اسدزاده٬ برنامه‌نویس و کارآفرین حوزه‌ی مهندسی کامپیوتر و فناوری‌های مرتبط با آن است. او موسس شرکت دات‌ویوز و بنیان گذار جامعه برنامه نویسی مدرن استارتاپی ایران بوده و یک توسعه دهنده فول‌اِستَک است و علاقه شدیدی به علوم فیزیک کوآنتومی و فناوری چند سکویی دارد. همچنین او معتقد است که هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است.</p>
اگر این مطلب برای شما مفید بوده آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

آخرین بازدید نظرات

تاکنون هیچ نظری از طرف کسی نوشته نشده است !

حروفي را که ميبينيد تايپ کنيد
اضافه کردن نظر